25 Nisan 2018, 15:06 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

TBMM'nin açılışının 98.yılı kutlandı

TBMM'nin açılışının 98.yılı kutlandı

23 Nisan coşkuyla kutlandı...


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenle kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98.yılı, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı.

İlçemizdeki her okul kendi bünyesinde kutlama yaparken protokol da Zafer İlkokulu’nda yapılan kutlama programına katıldı.

ÇELENK SUNMA PROGRAMI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ilk programı, hükümet konağa önünde çelenk sunma ile başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan’ın Atatürk büstüne çelenk koymasının ardından Saygı Duruyunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla çelenk sunma programı sona erdi.

ZAFER İLKOKULU’NDAKİ PROGRAM
Çelenk sunma programının ardından kutlama programı, Zafer İlkokulu’nda devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasına müteakip Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma Okul Müdürü Muhterem Çetin tarafından yapıldı.

Çetin yaptığı konuşmasında; “TBMM’nin 98. Kuruluş yıldönümünde, yeni bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda biraraya gelmenin kıvancı ve mutluluğunu yaşamaktayız. Tarih boyunca özgürlüğe timsal olmuş bir milletin evlatlarıyız. I.Cihan Harbinden sonra ülkemiz topraklarının istilacı emperyalist güçler tarafından işgal edilmesi üzerine büyük bir bağımsızlık mücadelesi verilmiştir. Mustafa Kemal ve diğer birçok yurtsever asker ve aydını yurdumuzun işgali harekete geçirmiş böylece Milli Mücadele ateşi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı ile başlamıştır.

Bununla birlikte öncelikle ulusal birliğimizin temellerini atmak ve bunu güçlendirmek için sırasıyla Erzurum ve Sivas Kongreleri yapılmış ve nihayetinde Amasya Genelgesi’nde dile getirdiği üzere milli egemenliği esas kılmak ve mücadeleyi bu doğrultuda şekillendirmek için 115 milletvekilinin katılımı ile 23 Nisan 1920’de Ankara’da TBMM açılmıştır. Meclisin açılışı ülkemiz açısından bir dönüm noktası olmuş bu tarihten itibaren ülkenin yönetimi ile ilgili kararlar açılan bu ilk meclis tarafından alınmış ve Ulusal Kurtuluş Savaşı’mız yine bu meclis tarafından yönetilerek başarıya ulaştırılmıştır.

Atatürk medeni dünyanın kabul ettiği demokratik bir yaşama kavuştuğumuz ve TBMM’nin açıldığı 23 Nisan tarihini çocuklara armağan etmiştir. Bu nedenle Ulusal Egemenlik Bayramı olarak kabul ettiğimiz bugün aynı zamanda çocuk bayramı olarak da kutlanmaktadır”
dedi.

Çocuklara da seslenen Müdür Muhterem Çetin; “Atatürk, “bugünün küçükleri yarının büyükleridir” diyerek sizlere vermemiz gereken önemi en güzel şekilde ifade etmiştir. Unutmayınki bugün bizlerin bulunduğu bu makam ve mertebelerde gelecekte kuşku yok ki sizler yer alacaksınız. Bugün burada sevincinizi ve coşkunuzu sizlerle paylaşan büyükleriniz; sizden araştıran, düşünen, üreten, ahlaki ve insani değerleri kazanmış insanlar olarak yetişmenizi beklemektedirler.

Sizler de bu istek, arzu ve gayrete sahip olmalısınız. Bu nedenlerle sorumluluklarınızı yerine getirip geleceğe en iyi bir şekilde hazırlanırsanız aydınlık yarınlar sizleri beklemektedir. Bizlere bugünleri hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, siz sevgili çocuklarımızın bayramını tekrar kutluyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Okulunun öğrencileri tarafından hazırlanan gösteriler izlendi.

Öğrenciler, sergiledikleri gösterilerde izleyicilerin beğenisini toplarken programın sonunda Kaymakam Sedat Yıldırım ve diğer protokol okul yönetimine ve öğrencilere teşekkür etti.


  26 Nisan 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1174 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat