25 Nisan 2018, 15:02 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Makamlarda çocuklar vardı

Makamlarda çocuklar vardı

Makamlarda çocuklar vardı...
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması nedeniyle İlkokul öğrencileri makamlara oturdu.

2013 yılından bu tarafa Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklara koltuk devretme uygulaması kaldırılmasıyla ilçemizde o zamandan bu yıla kadar çocuklara makam devri yapılmıyordu.

Bu yıl tekrar yapılan Uygulama da öğrenciler; Kaymakam Sedat Yıldrım’ın, Tatbikat Merkezi Komutanı Tankçı Albay Nuri Dilsiz’in ve Belediye Başkanı Ferda Polat’ın koltuklarına oturdular.

KAYMAKAM SEDAT YILDIRIM
Zafer İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Eylül Dila Ekinci isimli öğrenci, Kaymakam Sedat Yıldırım’ın koltuğuna oturdu.

İlk olarak kısa bir konuşma yapan Kaymakam Yıldırım; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle bugün Kaymakamlık makamını, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sembolik olarak devredeceğiz. TBMM’nin açılışının 98.yılını da Pazartesi günü hep beraber idrak edeceğiz.

Bu vesileylede başta Dila’nın olmak üzere tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi ve koltuğunu Eylül Dila Ekinci’ye bıraktı.

Kaymakam Dila Ekinci de ilk olarak; “Meclisimiz, Kurtuluş Savaşı’nın en ateşli günlerinde açıldı. Osmanlı Devleti, Birinci Dünya Savaşı’ndan yenik çıkmış, düşmanlar yurdumuzu paylaşmak istiyordu. Atatürk, Samsundan başlayarak mücadele ruhunu yurdun dört bir yanına duyurdu. Türk milleti o zor günlerde birbirine destek olmuş Kurtuluş destanını yazmıştır.

Biz çocuklar bayramları çok seviyoruz. Ama asıl bayramımız cahilliği yendiğimizde ve demokrasiyi ülkemizin her yanına yaydığımızda olacak.
Biz bayramlar istiyoruz evimizde, ocağımızda şenlik olsun. Biz bayramlar istiyoruz; dünyada kardeşliğin ve barışın olduğu. Biz çocuğuz; bayramımızda şeker de olsun oyun da! Bugün neşe, mutluluğun günü olsun. Bayramımız kutlu olsun”dedi.

Kaymakam Dila Ekinci, daha sonra kendisine sorulan soruları cevapladı.

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Zeynep Görgülü’nün, Kamuoyuna ne söylemek istersiniz? Sorusuna Kaymakam Ekinci; “Şereflikoçhisar çok güzel bir ilçe ve güzel ilçemizi geleceğe yansıtmamız gerekiyor” dedi.

“Kaymakamımız Sedat Yıldırım, eksik olan aileleri tespit edip onların eksikliklerini gidermenizi istiyoruz” diyen Kaymakam Dilan Ekinci; “Okulumuzda kütüphaneler ve spor alanları eksik. O nedenle okullarda kütüphanelerin ve spor alanlarının artırılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.
Eğitimle ilgili ne yapmak istiyorsun? Sorusuna Kaymakam Dilan Ekinci; “Engelli çocuklar okula gelemiyorlar. Onlar için okullarda inip çıkmak için engelli yerleri yapılmalı. Düzenli olarak Psikologlar engelliler için sağlanmalı. Bazı okullarda güvenlik sorunları var. Bu sorunların da giderilmesi gerekiyor. Her çocuk bir gelecektir ve geleceğimize desteği eksik etmeyelim” şeklinde konuştu.

Kısa bir sohbetin ardından Kaymakam Sedat Yıldırım, geçici olarak Kaymakam olan Dilan Ekinci’ye günün anısına hediye verdi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Belediye Başkanı Ferda Polat’ın koltuğuna da TOKİ İlkokul’dan 4.sınıf öğrencisi Sadık Ahmet Güngör oturdu.

Belediye Başkanı Sadık Ahmet Güngör; “her mahalleye çocuk parkı yaptıracağını, bisiklet yolu yaptıracağını, Aile Piknik Alanında bulunan Yüzme havuzunu faaliyete geçireceğini, Kültürel faaliyet olarak çocuklar için okullara sinema ve tiyatro yaptıracağını” belirtti.

Belediye Başkanı Ahmet Güngör daha sonra İmar Müdürünü çağırttırarak, ilçede ağaçlandırma alanlarının arttırılmasıve oyun alanlarının genişletilmesi için gerekli İmar planlarının hazırlatılmasını istedi.

Şereflikoçhisar için her daim projelerinin devam edeceğini ve elinden gelen çalışmaları yapacağını belirten Belediye Başkanı Ahmet Güngör, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını da kutladı.
Belediyedeki programın ardından geçici olarak Belediye Başkanı olan Ahmet Güngör’e günün anısına Başkan Vekili Eyyüp Altundağ tarafından hediye takdim edildi.

TATBİKAT MERKEZİ KOMUTANLIĞI
Kara Kuvvetleri Tatbikat Merkezi Komutanı Tankçı Albay Nuri Dilsiz’in koltuğuna da Tuzgölü İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Ahmet Faruk Güzel oturdu.

Tatbikat Merkezi Komutanlığı’ndaki program, basına kapalı yapıldı.   26 Nisan 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1105 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para