25 Nisan 2018, 14:56 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Gururluyuz, güçlüyüz, Mehmet Yiğiner'ciyiz

Gururluyuz, güçlüyüz, Mehmet Yiğiner'ciyiz

Gururluyuz, güçlüyüz, Mehmet Yiğiner'ciyiz...


ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner’in ziyareti

Mehmet Çetin: Gururluyuz, güçlüyüz, Mehmet Yiğiner’ciyiz

Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı ve MKE Ankaragücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, Başkan Vekili Hüseyin Ar ile birlikte İlçemizi ziyaret ederek, Birliğe bağlı Oda Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri ile biraraya geldi ve 6 Mayısta yapılacak olan seçimde kendisine destek istedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin, Esnaf Kefaalet Kooperatif Başkanı Mithat Eraslan, Şoförler Odası Başkanı Celal Yılmaz, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mihtat Şen ve Ağaç ve Madeni İşleri Başkanı Cavit Aktay ile Yönetim Kurulu arasında yemekte biraraya gelen ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, 6 Mayıs 2018 tarihinde Birliğin seçiminin yapılacağını belirterek; “Bizim görevimiz  sizlere maddi-manevi destek olmaktır. Bunu da geçmişte yaptık. Bu desteklerimiz emin olun artarak devam edecek. Bununda sözünü veriyorum. Hiçbirinizi mağdur etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

ÇETİN; GURURLUYUZ, GÜÇLÜYÜZ, MEHMET YİĞİNERCİYİZ”
ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, Oda Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile yemekte biraraya geldi.

Burada hoş geldin konuşması yapan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin; “Şimdiye kadar Şereflikoçhisar Esnaf Odalarına vermiş olduğunuz destekten dolayı size ve ekibinize teşekkür ediyorum.

Şereflikoçhisar Esnaf Odaları olarakta bizler her zaman sizin geçmişte yanınızda olduk. Şuanda da yanınızdayız. Desteklerimiz sonsuzdur. Bunu bilmenizi istiyoruz. 6 Mayısta da nasip olursa tam destek. Ne diyoruz; gururluyuz, güçlüyüz, Mehmet Yiğinerciyiz” dedi.

BAŞKAN MEHMET YİĞİNER;

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner de yaptığı konuşmasında; “Sizlerle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Biz etle tırnak gibiyiz. Şereflikoçhisar her geldiğimizde bizi bağrına bastı. Bir çok dostumuz, arkadaşımız, kardeşimiz var burada. Yaptığımız iş  hem esnaflarımıza hizmet etmek hem memleketimize hizmet etmektir. Bunun bilincinde hareket ediyoruz.

Sizlerin yaşaması esnafların gelirlerinin artması bizim önceliğimiz. Yapmış olduğumuz çalışmalar burada. Ankara’da yapmış olduğumuz çalışmalar tüm Türkiye’ye ışık tutuyor. Türkiye’deki esnaflar faydalanıyor. Bir örnek verecek olursak; 5-6 bin kişiyle dönemin Başbakanıyla bir toplantı yapmıştık ve o toplantıda, ÖTV’siz ticari araç alımı sağladık. Yani şimdi bu ticari araç alımı sadece Ankara’da değil tüm Türkiye’de insanlar ÖTV ödemeden ticari araç alabiliyor.

Bizim Esnaf ve Sanatkârlarımız aynı zamanda kooperatifte kurabiliyor. Kooperatifin üyelerine ciddi desteğimiz var Esnaf ve Sanatkârlarımıza düşük faizli krediler hiç faizsiz teşvikler. Bunları devletimiz bize sağlıyor. Buda hep birlikte ve beraberlikle oluyor.

Çıraklıkla kalfalıkla ilgili yapmış olduğumuz yasal düzenlemeler var. 6 Mayısta Genel Kurulumuz var. Mevlam her şeyin hayırlısını nasip etsin. Bizim amacımız birlik ve beraberlik bozmamaktır.” dedi.

HATALI OYLAMA SÜRÜNDÜRÜR
Hatalı oylamanın süründürdüğünü belirten Başkan Mehmet Yiğiner; “kendi evinin kirasını odasından ödeyen, evinin masraflarını odasından ödeyen, öbür türlü şeylere karışmıyorum. Yaptıkları işleri ahlak boyutunda olanları söylemek zaten bize yakışmaz. Şoförler bilir! Hatalı solama öldürür derler ya, hatalı oylama da emin olun süründürüyor, sakat bıraktırıyor. Biz işin bilincindeyiz” şeklinde konuştu.

DESTEKLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK
Desteklerinin artarak devam edeceğini ifade eden Başkan Mehmet Yiğiner; “Esnaf para kazanacak, evini geçindirecek sonra odanın aidatını ödeyecek. Siz aidatları alacaksınız, Oda’nın işlemlerini yürüteceksiniz bu aidatlardan bizim katılım payını ödeyeceksiniz.

Odalarımız Birliğe katılım payını ödememelerine rağmen biz; nüfusumuzu kullanarak devamlı Birliğimize kaynak sağlıyoruz ekonomik olarak. Sağlamış olduğumuz kaynaklardan da sizin odalarınızın ayakta durmasını sağlıyoruz. Yani sizin yaşamanız lazımki üyelerinize hizmet edebilin. Bizim görevimiz sizlere maddi manevi destek olmak. Bunu da geçmişte yaptık. Bu desteklerimiz emin olun artarak devam edecek. Bununda sözünü veriyorum. Hiçbirinizi mağdur etmeyeceğiz.
Dediğimiz gibi; biz etle tırnağız. Abi kardeşiz. Hep beraber memleketimize gücümüzün yettiği yere kadar hizmet edeceğiz. Ayrıca vermiş olduğunuz destekten dolayı da teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin, hem ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner’e hem de Başkan Vekili Hüseyin Ar’a tuzdan yapılmış ay yıldız plaketi takdim etti.

Toplantının bitmesine müteakip Başkan Mehmet Yiğiner, sırasıyla; Esnaf Kefalet Kooperatifini, Şoförler Odasını, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Bakkallar ve Bayiler Odası ile Ağaç ve Madeni İşleri Odasını  ayrı ayrı ziyaret ederek sıkıntıları dinledikten sonra ilçemizden ayrıldı.


  26 Nisan 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1059 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]