25 Nisan 2018, 14:42 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Yem Bitkisi Tohum dağıtımı yapıldı

Yem Bitkisi Tohum dağıtımı yapıldı

Yem Bitkisi Tohum dağıtımı yapıldı...
Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Kalkınma Şube Müdürlüğü tarafından ilçemizde Yem Bitkisi Tohumu (Adi Fiğ, Yonca ve Silajlık Mısır Tohumu) dağıtımı yapıldı.

İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün önünde dağıtılan yem bitkisi tohumları, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Kalkınma Müdürlüğünden gelen ekipler ile ilçemizde görevli personeller tarafından 69 çiftçiye, 4800 kg fiğ tohumu, 1780 kg Yonca tohumu ve 1600 kg da Mısır verildi.

Çiftçi ailelerini desteklemek, gelir seviyesini artırarak aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak, tarım alanlarından maksimum düzeyde fayda sağlanabilmesi ve hayvan üreticilerinin kaba yem ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, %75 hibe ve %25 çiftçi katkı bedeli karşılığında şartları sağlayan ve talepleri alınan ve %25 çiftçi katkı payını yatırıp dekontunu teslim eden çiftçilere Yem Bitkisi Tohumu (adi fiğ, yonca ve silajlık mısır tohumu) dağıtıldı.


   26 Nisan 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 972 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]