25 Nisan 2018, 14:15 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

ABD ve MİLLİYETÇİLİĞİ

ABD  ve MİLLİYETÇİLİĞİ

ABD ve MİLLİYETÇİLİĞİ...


Amerika Birleşik Devleti ve Milleti denince akla gelen, dünyadaki çeşitli ülkelerdeki insanların Amerikaya gidip ora vatandaşlığına kabul olanlar olduğu gibi  1500-1600 lü yıllarında ilk gidenlerin torunlarının torunları oduğunu da bilmek (saymak)  gerekir. Buna mukabil son 100-150 yıl içinde ABD’ye giden ve vatandaşlığına kabul edilenler de vardır. Halen de devam etmektedir.

Bu gelenlerden zamanla ABD senatosu ve temsilciler meclisine girenlerin, bilhassa sonradan gelenleri, ilk gelenleri yönlendirdikleri  ve etkinlikler yaptıkları, dünya siyasetinde, medyasında, kültür varlıklarında hissedilmektedir. Torunun torunu huzur ve sakinlik istediği kadar, örflerine, birbirlerine daha da bağlı kalınmak için düzenlenen yasalara, sonra gelenler kendi öz varlık dirençlerini sergilemişlerdir. Torunlar temel davranışlarında  dine ve ahlâka dayalı huzurluk  aramaktadırlar.

ABD’de meclislerinde bu sonraki temsilci güçler, geleceğin yaptırımlarını 1950’lerden itibaren değişkenlikler yaratarak, sözde dayanışma adı altında sanal birliktelik yapıları arzetmişlerdir. Bunlar, nato teşkilatı, kominizm  varlığı, doğu-batı  bloklaşması, kültür aşılama etkinliği, medya yönlendirme, toplantı gösterileriyle halkın zamanını, hür düşüncesini çalma, sanat  diye (müzik, defile, yarışmalar, eylence ve kutlamalar vs. gibi)  acayipliklerle ahlâkımızla, adetimizle ilgisi olmayan durumlar yaratma hep bu sonradan gelen ABD meclislerine giren lobici RADİKAL GÜÇLER ile kâim olmuştur. Bu dirençlilik ve gündemlilik, aynı zamanda ABD’yi diğer devletlere karşı yıpratıcı ve kuvvet etkinliği sunmuştur. Radikal Güçlerin de istediği budur:ABD’yi bir BAŞAT ülke ülke olarak sunmaktır.

ABD’nin, ABD’li olduklarını söyleyen bu sonraki temsilcileri YAHUDİ, ERMENİ, RUM diye dünyaca tanımlanan güçlerdir; ki kendi öz milliyetçiliğini bildirmek adına KÜÇÜK ASYA  ve İSLAM  alemini, yeniliklere kapalı halde tutmak, icatları kendilerinin üretmesini sağlamak ve öz hammadelerini kullanmak,  mezhep uğraşları yaratmak  gibi kulis ve lobi faaliyetleriyle meclis oturumlarında ABD’ye yaptırımlar uygulatmışlardır. Dünyada ve gelişmekte olan ülkelerde de insanî, idari yönlendirmelerde; para, enerji, ekonomi, finans, teknik güçlülük, toplumsal güçlülük (medya, sanatsal uygulama, gerçekmiş gibi sanal veriler, inanç zâfiyeti, şüphesi yaratma, ülkelerin insanlarını elde ederek, ABD’de eğitip, yetiştirip geri kendi ülkesine göndererek rejimler aleyhine sabotajlar, karşı mitingler düzenletmek) hep bu temsilci güçlerin çalışmalarıyla olmuştur. Bu güçler senato ve temsilciler meclisindeki bakanlarıyla diğer ülkelere İyi Niyet! elçileri adı altında bilim insanı ve sanat insanı  sunarak,  dış ülke toplumunun nabzını ABD’ye ajanlatmışlardır.

ABD’de milliyetçiliğinde kendi bünyesinde de değişkenliklere gitmiştir: Dini inanç uygulamalarında, kürtajda, ailevi bağlarında, okullarda çocuklara dini bilgi hususunda tv.lere yönelik serbestlikte, adı hür yaşam olan etkinliklerde yasa düzenlemelerini sayabiliriz.  Bu kazanımlar 1980’lerden devam etmektedir. Bu kazanımların diğer dış ülkelere de benimsetip uygulamalar yaptırımları getirmek üzere bu YAHUDİ, ERMENİ ve RUM  bakanlar her gün ajanlar göndermektedirler.

ABD’nin esas yerli torun torunları, eğer bu radikal güçlerden kendilerini  soyutlamak ve devletin eyaletlerini,  gelecekte kendi varlıklarını azade hale getirmek durumunda kalabilirler. Varlığın içine giren VARLIKÇILAR VARLIĞINA KARŞI, kendi öz milliyetçi  yapılarını hissettirmek isteyebilirler. Eyaletlerde kendi öz bağımsız hürriyetini, federal olmaktan kurtarmak veya tam hürriyet elde etmek uzak bir olasılık olmaması gerekir. Dünyada oluşan ülkeler, mücadele etmesini öz milliyetçiliğiyle birleştirmelidirler. ABD, kendi  aleminde huzura ve sulha, ancak BAŞAT olmaktan kendini azade ettiğinde kavuşacaktır, kanaatindeyim.

Şereflikoçhisarlılarıma, önceden çeşitli tefrikalardan derlediğim bu durumları sunmak istedim, ilçe halkımın ilgi ve bilgilerine sunarım.


   26 Nisan 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1292 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü
Topakkaya OKLARI 3 Topakkaya OKLARI 3
İnsanın bir şeyler yazıp halkına iletilmesi, buna kıymet biçip basımında emeği olanları...

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para