25 Nisan 2018, 14:14 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Sonuca değil sonrasına göre

Sonuca değil sonrasına göre

Sonuca değil sonrasına göre...


   Daha önceleri ilçemiz ve yöresinde bilhassa köylerde, genel seçimle ilgili olarak “Ampule basmıycıkda cehepeyemi verecik, mehepeyemi verecik” türünden sözlere sık sık tanık olurdum.

   Ancak, son birkaç yıldır bu gibi ifadelere eskisi kadar çok tanık olmamakla birlikte özelliklede arazi toplulaştırması görmüş ve yakın zaman öncesinde de arazi sınırları kesinleşmiş olan köylerde, belirgin seviyede bir memnuniyetsizlik havasına tanık olduğumu ve mevcut siyasi iktidara eleştirilerin olduğunu da belirtmek isterim.

  Parantez içerisinde vurgulamak gerekirse “Benim iyi yerdeki tarlamı almışlar kötü yere vermişler, bu toplulaştırmayı otobana yer açmak ve bize de kamulaştırma parası vermemek için yaptılar” türünden ifadelerle siyasi iktidara yönelen eleştirilerden anladığım; bu yöndeki eleştiri sahiplerine göre 16 yıl boyunca hiçbir sorun yoktu, maddi-manevi kalkınmanın zirvesindeydik ve her şey güllük gülistanlıktı ama iş arazi toplulaştırmasına gelince, mevcut siyasi iktidar birden kötü oldu!

   İşte böylesi hal ve hareketleri ve de tavırları göz önüne alarak, diğer taraftan Türkiye’miz geneli açısından medya manipülasyonunun etkisinin belirgin seviyede olduğu gerçeğini de dikkate alarak, önümüzdeki Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin nasıl sonuçlanacağına dair bir yorumda bulunamadığımın altını çizmek isterim!

  Fakat Türkiye’miz geneli açısından sandıklardan ne çıkarsa çıksın, aksilik yapıp tam seçim akşamında elektrik trafolarında ciğer arayan kara kedilerin ortalığı karıştırırcasına kalleşlikleri de gerçekleşirse gerçekleşsin, önümüzdeki seçimin büyük ve tarihi bir dönüşüme vesile olacağına dair inancım yüksek seviyededir ve bu inancım da seçimin sonucuna göre değil sonrasına göredir vesselam!


  26 Nisan 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1310 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü
iş ve aş üzerine iş ve aş üzerine
   Bir zamanlar ilçemizde, başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerini iş ve aş konusunda...

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para