18 Nisan 2018, 14:27 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Esnaflar Polat’ı ziyaret etti

Esnaflar Polat’ı ziyaret etti

Esnaflar Polat’ı ziyaret etti...
Esnaflar Polat’ı ziyaret etti

Çarşı içi bayramdan önce bitecek

Adeta yılan hikâyesine dönen İsmet Paşa Caddesi; ha bugün yapılacak, ha yarın yapılacak diye söylenirken cadde üzerinde bulunan esnaflar da toplu halde Belediye Başkanı Ferda Polat’ı ziyaret ederek istişarelerde bulundular.

Yapılan istişarenin sonunda hem Belediye Başkanı hem de esnaflar caddenin bayramdan önce bitirilmesi üzerinde hemfikir oldular.

27 NİSAN’DA İHALE YAPILACAK
İlk olarak Belediye tarafından yapılacağı sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağı ve en son olarakta tekrar Belediye tarafından caddenin yaylak graniti ile yapılacağı belirtildi.

İsmet Paşa Caddesinin yapımı ile ilgili ziyarette isteklerini dile getiren esnaflar; “İsmet Paşa caddesinin ya Bayramdan önce yapılmasını ya da kurban bayramından sonra yapılmasını istediler. Işıklandırmada yapılırsa güzel bir görünüm alacağını belirten esnaflar, caddenin bitiminden sonra Belediyenin yapacağı etkinliklerini çarşıda yapmasını istediler”

Belediye Başkanı Ferda Polat da; “Cadde üzerinde ASKİ, BEDAŞ ve Doğalgaz çalışması yapıyor. Çalışmalar iki haftaya kadar bitecek. 27 Nisan’da oranın ihalesi yapılacak. İhaleden sonra bayramdan önce oranın bitmesi için çalışmaları hızlandıracağız. Biz firmaya elimizden gelen baskıyı yapacağız.

İlk olarak 2500 m2 olan çarşının içi bitsin sonra bağlantı yollar bitsin. Aydınlatma konusunda da sıkıntı yok. Aydınlatma yapacağız. Oraya güzel bir görsellik kazandıracağız. Etkinliklerimizi de çarşıda yapabiliriz.

Yapılan işten vatandaş memnun kalırsa biz de memnun kalırız, vatandaş memnun kalmazsa biz de üzülürüz. İhale bittikten sonra sizi tekrar ziyaret edeceğim, ne zaman başlasın? diye” şeklinde konuştu.

ÇARŞIYA ARAÇLARIN GİRİŞ ÇIKIŞLARI TEK YERDEN OLSUN
ASKİ, BEDAŞ ve Doğalgaz çalışmalarından sonra ihaleyi alan firma eğer işi yarıda bırakacaksa işe hiç başlanmamasını dile getiren esnaflar, çarşının içine araçların giriş yerleri ve saati konusunda fikir teatisinde bulundular.

Araçların; 22.00 – 10.00 saatleri arasında ve tek yerden çarşıya giriş çıkış yapmaları gerektiği ve araç girişinin PTT’nin yanından olabileceği belirtilirken girişe asansörlü dubaların konulabileceği dile getirildi.

“Çalışmaların bayramdan önce bitmesi için elimizden geleni çalışmayı yapacağız” diyen Başkan Ferda Polat; “Nerden giriş isterseniz, hangi saatlerde olsun derseniz ona göre ayarlarız. Alt yapı bittikten sonra tekrar görüşelim” şeklinde konuştu.

Esnafların çağrısı üzerine ziyarete katılan Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak da görüşlerini dile getirerek; “Bir tarafta Belediye bir tarafta esnaflarımız olmak üzere hep birlikte el birliğiyle çarşının içine çok güzel bir şey yapılsın. Bayramdan sonraya da bırakmayın. Geciktikçe bazı şeyler de değişir. Ortada bir cenaze varsa o ortadan kalkacak demektir. O nedenle zamanında işinizi bitirin kurtulun” dedi.

Tuz Gölü içindeki Bozan’a bağlı yolun sıkıntılı olduğunu belirten Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, Belediye Başkanı Ferda Polat’a söz konusu yolun tadilatıyla ilgili bir çalışma yapılması gerektiğini söyledi.

Başkan Polat da; “O yolu bir kere iyileştirme çalışması yapmıştık. Oraya bir baksınlar, tekrar iyileştirme çalışması yapabiliriz” dedi.

Belediye Başkanı Ferda Polat son olarak ilçede 7/24 halkın hizmetinde olduğunu belirterek; “Belediye olarak 7/24 halkımızın hizmetindeyiz. Belediye olarak Güneş Enerji sistemi kuracağız. OSB’de de güneş enerji sistemi kurulacak. Müzemizin bahçesinde çay ocağı açılacak. Atatürk parkında düzenlemeler yapıyoruz. Geçtiğimiz hafta Bakanımızla görüşme yaptık, tren yolu ilçemizden geçecek, günübirlik tesisi 9. ayda bitecek. Kültür Merkezi bitmek üzere. Bunlar ilçemiz için güzel gelişme” dedi.

Ziyaret, İsmet Paşa caddesinin bayramdan önce bitirilmesi konusunda hemfikir olunmasıyla sona erdi.  19 Nisan 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1108 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para