18 Nisan 2018, 14:20 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Başkan Öcal'ın basın açıklaması

Başkan Öcal'ın basın açıklaması

Başkan Öcal'ın basın açıklaması...


Saadet Partisi ilçe Başkanı Mutlu Öcal’ın basın açıklaması.

Saadet partimizin kıymetli mensuparı, yerel basınımızın güzide temsilcileri, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Ehlileştirilmemiş aygır, ABD de aynı Firavun zihniyetin bir ürünü olarak “ben kuvvetliyim o halde istediğimi yapmak benim hakkım. Suriyeye barış getireceğim” diyerek kimyasal silah yalanının arkasına sığınmakta ve saldırma hakkını kendisinde görmekte.  Daha önce Irakta yaşanan katliam ve zulümları görmezden gelen, “unutan” bir kısım yöneticilerimiz ise bu zulme alkış tutmaktalar. Rahmetli Erbakan hocamızın deyişiyle ırkçı emperyalizm bir timsaha benzetilirse, “üst çenesi AB, alt çenesi ABD, kuyruğu ise İsrail dir. Gövdesi de, İslâm dünyasının işbirlikçi yöneticileridir. “Bir gün suriyeye saldırılırsa biliniz ki hedef Türkiye’dir”, sözünü paylaşan insanlarımız olduğu gibi, “abd’nin Suriye ye attığı füzeler için daha ciğerimiz soğumadı”diyebilen yardım teşkilatı yöneticilerimiz de vardır. Bu tip yeşil natocuların sözde çok sevdiği kitaplarını elinden düşürmediği Mısırlı İslam alimi Seyyid Kutup; ABD’den nefret ediyorum ama, en çokta Amerika’nın vicdanına sığınan Müslümanlardan”demiştir. 

Genel başkanımız sayın Temel Karamollaoğlu’nun çağrısını tekrar ediyoruz; ‘Ne yazık ki bugünkü iktidar ve elindeki medya yangına körükle gidiyor. Allah rızası için İslami kesime sesleniyorum: Kendinize gelin”

Önümüzde iki oyun var. Büyük oyun; yukarıda özetlemeye çalıştığımız şekilde, bop eşbaşkanımızın da katkılarıyla Türkiye dahil 22 ülkenin sınırlarının değiştirilmesi. Ne için; BOP projesi için, Büyük İsrail için. Bununla da kalmıyor, sularımızı özelleştiriyoruz...

Şimdi gündemde başka bir madde var, Türkiye’nin yer altı suları dahil, bütün suları şimdi özelleştirme adı altında satılıyor. Su birlikleri var, Türkiye’de kendi sularını kendileri çıkarıyorlar. Kim bunu yapıyor? Doğrudan doğruya çiftçinin kendisi. Ama şimdi diyorlar ki, Siz bunu beceremiyorsunuz, bunu şahıslara satacağız, şirketlere satacağız. Siz onlardan alacaksınız. -Su satılır mı? 10 yıl önce köylülerimiz ASKİ ye abone olacak dense kim inanırdı?

Küçük oyun ise Erbakan hocamızın sürekli tekrar ettiği;
Mısır hahamı olan Siyonist Haim NAHUM 1923 yılında Lozan antlaşması öncesinde Avrupalı dostlarına ve mason loca şeflerine şöyle seslenmiştir. ” Müslüman Türkler, bir iman ve ahlak tahribatı süreci geçirmelidirler. Ekonomileri çökertilmeli, siyasi partilerden gazetecilere, hepsi ele geçirilmelidir. Onlar, ülkelerini parsel parsel satacak hale getirilmelidirler. Yumuşak ve kolay lokma yapıldıktan sonra ise, Türkiye parçalanıp büyük İsrail’e katılmalıdır. ” demiştir.

Son fabrikalarımızı sattığımız şu günlerde Türkiyemizin kendi kendine yeter bir ülkeden, her şeyin ithal edildiği bir pazar konumuna getirdiği, üretmenin zam, vergi ve faiz le cezalandırıldığı bir konuma nasıl geldik?

Bir taraftan zarar ediyor diye şeker fabrikalarımız özelleştirilirken, mersin limanına fas’tan ilk ithal şekerler de indirilmeye başlandı. Önceki basın açıklamamızda da belirttiğimiz gibi, fabrikalar bilerek zarar ettiriliyor. Kırşehir fabrikası hakkında söylenen, deposundaki 90 bin ton şeker 360 milyar yapıyor, fabrika 325 milyara satıldı, açıklamaları geçmişte de aynılarını yaşadığımız için bize temel fıkralarını hatırlatıyor. –Temel yerde muz kabuğu görmüş, eyvah gene düşecem, demiş.

Tütün fabrikaları özelleştirildiğinde, fabrikalar kapanmayacak, istihdam artacak demişlerdi. Bir tane fabrika kalmadı. Tokat sigara fabrikasının özelleştirilmesinden sonraki süreçte güneydoğu illerinden fazla göç vererek birinci sıraya yerleşmiş bir ilimiz oldu.

İlçemiz Tuzla özelleştirimesi ve sonraki süreçte benzerini yaşamıştır. Zaten ürettiğinin karşılığını alamayan çifçlerimiz işi bıraktığında, Allah korusun suyun da özelleştirildiği bir ortamda neler olacağını düşünmek istemiyoruz.

Bunun yanında ilçemizde hayırlı güzel adımlar da atılmakta. Akin köyünde ilk adımı atılan çayır-mera amenajmanı projesinde emeği geçen bütün yetkililerimize teşekkür ediyor, köylülerimize hayırlı olsun diyoruz. Bu çalışmanın başarılı olması ve daha fazla sayıda köyümüzde yapılmasını diliyoruz. İthalata dolayısıyla dövize dayalı yemleme ile hayvancılığın istenilen şekilde gelişmeyeceği açıktır. Bunun en önemli alternatifi yapılan bu çalışmadır.

Diğer taraftan, komşu ilçemiz Ortaköy’de çilek yetiştiriciliği başlamış ve bu yıl 200 dekar ekim alanına ulaşmış. Dekardan 4 tona kadar verim alındığı ve 3-4 tl den sattığını beyan eden çiftçimiz durumdan çok memnun.

Milli ekonominin temeli ziraattır, sözünden yola çıkarak ilçemizde işsizlik ve göçü önlemede en önemli çalışma alanının tarım-hayvancılık olduğu gerçektir. Son yıllarda talebin arttığı doğal beslenme, geleneksel tıp gibi sektörlere hitap edecek düzeyde ilçemizde tıbbi aromatik bitkiler, gdo suz özellikle buğday yetiştiriciliğini önemli bir alternatif olarak görüyoruz.

Manda yetiştiriciliği ve ürünlerine olan talep, bu yönde yapılan çalışmaların artırılması ve desteklenmesini zaruri kılıyor.

Arcılık, ilçemizin hemen her köyünde ve profesyonelce yapılmakta, Şereflikoçhisar bal da orta Anadolu bitki zenginliği ile, kendine has özellikleriyle farkını ortaya koyabilmeliyiz.

E-90 gibi bir pazarı ürettiğimiz et ve et ürünleri olarak, yemek olarak sunamadığımızdan ortaya bir marka koyamadığımızdan hergeçen gün elimizden kaymaktadır.

Şoförün ustalığı veya aracın yeni olması kısmen rahatlık sağlasa da yolun bozuk olması karşısında hiçbir anlam ifade etmez. Bugün Türkiye de sistemi değiştireceğiz diyen, bu düzen değişecek diyen tek parti Saadet Partisidir. Hakka ve adalete dayalı sistem, yaşanablir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye, yeni bir dünya, ancak milli görüş ile gerçekleşecektir.


  19 Nisan 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1119 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]