11 Nisan 2018, 13:47 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Nefes olsun esnafa diye

Nefes olsun esnafa diye

Ticaret Odası üyelerine nefes kredisi verilecek...
Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, bir basın toplantısı düzenledi ve ilk icraatlarını yaptıklarını belirterek Ticaret ve Sanayi Odaları ile Borsalara kayıtlı üyelere nefes kredisi verileceğini söyledi.

Nefes olsun esnafa diye güzel bir uygulama başlatıldığını belirten Koçak; 50 bin lira ile 150 bin lira arası bir kredi verileceğini, TOBB ve Borsa’nın kendi öz kaynaklarıyla odalara dağıttığı bir kredi olduğunu kaydetti.

6 ay ana para ödemesiz, 12 ay da ödemeli olmak üzere toplam 18 ay ödemeli olacak olan nefes kredisinin 4 bankadan alınacağını belirten Başkan Levent Koçak; “Biz protokolümüzü Halk Bankası ile yaptık. Ancak Ticaret Borsası üyelerini Denizbank’a yönlendirdiğimiz gibi Ziraat Bankası ve Vakıflar Bankasından da kredi alınabilecek.” dedi.

Nefes Kredisinin 0.99 oranında düşük faizli olduğunu ve Bankaların 55-60 TL üyelerden bir masraf alabileceğini söyleyen Levent Koçak, bankaların kendi bazı kriterlerini de üyelerden isteyebileceğini söyledi.

Nefes kredisinden kriterleri yerine getiren üyelerin faydalanacağını belirten Levent Koçak; “Bu ilk adımımız. Sonrasında devam eden projelerde çalışmaları sürdüreceğiz. Yönetim teşkilatımızı bitirdik. Önemli olan Yüksekokul’a ağırlık vereceğiz. Birde OSB. Şuanda ilk hedefimiz o. Biz bu bayrağı teslim aldık. Bu bayrağı daha ileriye götürme çabası noktasında gayret edeceğiz” dedi.


  12 Nisan 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1154 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]