11 Nisan 2018, 13:46 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İlçe Tarım'dan proje

İlçe Tarım'dan proje

Mera Islah ve Amenajman çalışma projesi başladı...


Mera Islah ve Amenajman çalışma projesi başladı.

Ankara İl Tarım Müdürlüğü öncülüğünde ve İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen Mera Islah ve Amenajman çalışma projesi başlatıldı.

Proje uygulaması Akin Mahallesinde, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından başlatılırken konu ile ilgili olarak yapılan açıklama şöyle;

“Şereflikoçhisar İlçesi, Akin Mahallesinde mera alanlarının verimliliğinin artırılması, düzensiz ve aşırı miktarda yapılan otlatmanın sisteme kavuşturulması, kaba yem açığının azaltılması için yem bitkileri ekim alanlarının artırılması, hayvansal üretimin artırılması amacıyla Mera Islah ve Amenajman projesi uygulanmaktadır.

2018 yılında uygulanmaya başlamak üzere 3 yıllık proje hazırlanıp Bakanlık onayına sunularak ilkbahar döneminde faaliyete başlanmıştır. Çiftçilere yönelik eğitim faaliyetleri yanında ilkbahar faaliyeti olarak yaklaşık 3000 dekar alanda gübreleme çalışması yapılmış, gelecek yıllarda da devam edecektir. Projenin diğer aşamalarında yem bitkisi ekilişini teşvik amacıyla hayvan sahiplerine her yıl 200 dekarlık alanda ekim yapmak üzere Macar fiğ tohumu, 100 dekarlık alanda ekim yapmak üzere silajlık mısır tohumu bedelsiz olarak verilecektir. Otlatmayı kolaylaştırmak amacıyla gölgelik tesis edilmesi planlanan faaliyetler arasındadır.”  12 Nisan 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1239 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]