11 Nisan 2018, 13:31 - Anasayfa // Çengel-Spor Haberi yazdır

Cumhuriyetin Muay Thai Yıldızları Ankara’da

Cumhuriyetin Muay Thai Yıldızları Ankara’da

Cumhuriyetin Muay Thai Yıldızları Ankara’da...

Spor Genel Müdürlüğü’nün, Okul Sporları Faaliyetleri adı altında  yapılacak olan  yarışmaları için, Cumhuriyet Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri;  Mehmet Yıldırım, Mehmet Karacan, Enes Alp ve  Ömer Emre Karacan katılacakları Muay Thai Spor Müsabakasının  ön şartlarını yerine getirmek üzere Ankara’ya gittiler.

İlçemiz Kaymakamı Sedat Yıldırım’ın desteği ile Beden Eğitimi Öğretmeni aynı zamanda milli sporcu ve antrenör olan çalıştırıcıları Taylan Özbek gözetiminde Ankara’ya giden öğrenciler, burada yapılan ağırlık tartımı ve kategorilerin belli olmasının ardından ilçemize dönerek yarışma için çalışmalarını hızlandırdılar.

Okullarının desteğini de arkalarına alarak ‘Yıldız Erkekler Kategorisinde’ yarışacak olan sporcularımız, dereceye girdikleri taktirde Mersin’de yapılacak ‘Uluslararası Spor Müsabakalarına’  katılma hakkı kazanacaklar.

Tayland’da ortaya çıkan ve özgün adı Muaythai olan dövüş sporunun diğer bir adı Tayland Boksu.

Öğretmen Taylan Özbek; İlçemizdeki alt yapı yetersizliğinden dolayı öğrencilerini  zor şartlarda, kendi imkanlarıyla  çalıştırdığını belirtirken  bu konuda  öğrencilerinin de çok çaba gösterdiklerini söyledi.  

Bir ilki gerçekleştirerek Şereflikoçhisarımızı Muay Thai dövüş sanatı ile temsil edecek olan  ilçemizin umudu genç sporcularımıza başarılar dileriz.


  12 Nisan 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2658 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Çengel-Spor Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.110 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri