11 Nisan 2018, 13:17 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Partili değilim!

Partili değilim!

Partili değilim!...


    İlçemiz içerisinde ta küçük yaşlarımdan beri duyduğum ve şahit olduğum “bizim partili-sizin partili, sağcı-solcu” gibi verimsiz sözler, sizleri bilemem ama bende artık baş ağrısı yapmaya başladı!

   Birde öyle bir şey ki, eğer kişinin atası-dedesi-ebesi-nenesi bilmem nesi eğer A veya B partinin üyesi olmuşsa, o kişinin torunları ve yakınları da otomatikmen A veya B partisinin mensubudur!

   Eğitim amacıyla 2004 ve 2009 yılları arasında bulunduğum kardeş ülke Azerbaycan’da halk arasında,  5 yılda bu gibi zırvalara toplam 5 defa şahit olmak şöyle dursun, 1 defa dahi şahit olmadım ama kendi anavatanımızda ve ülkemizde böylesi kutuplaştırıcı kısır sözlere her zaman tanık olabiliyoruz ve bizi parçalamak gayesinde olan ırkçı emperyalizmin değirmenine su taşıyoruz!

   Bu arada altını önemle çizmek isterim ki kim kendini ne olarak tanımlar tanımlamaz o kişinin kendi düşüncesi dahilindedir ama ben kendim partili-pırtılı değilim ve bir siyasi parti üyeliğimde yoktur.   

   Zaman zaman kendi kendime düşünmüyor değilim, bu kısır parti-pırtı çekişmeleri ve ayrışmaları bağlamında sarf edilen eforun, sadece yarısı dahi ciddiyetle ve samimiyetle insanlığın sorunlarının halline harcanılsaydı acaba şuanda bulunduğumuz ortamdan çok daha farklı ve insanca yaşanılabilir bir ortamın oluşması sağlanamaz mıydı?


  12 Nisan 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1200 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para