04 Nisan 2018, 14:49 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Haberimiz geniş yankı uyandırdı

Haberimiz geniş yankı uyandırdı

TARIM BANK haberimize tehdit var, açıklama yok!


TARIM BANK haberimize tehdit var, açıklama yok!

Gazetemizin geçen haftaki sayısında manşette yer alan ‘Ucuz (mu) kurtulduk?’ başlıklı haber, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı, farklı tepkilere neden oldu.

Gazetenin satışa sunulmasının hemen ardından Ankara’dan cep telefonuyla gazetemizi arayan ve adının Ahmet Balcı olduğunu söyleyen bir kişi tehditkar ifadelerle; “siz böyle bir haberi nasıl yayınlarsınız, ben kimseyi dolandırmadım, sizi mahkemeye vereceğim, sürüm sürüm süründüreceğim. O gazeteyi elinizden alacağım” derken, “neden kısa zamanda ve bir gecede çekip, gittiniz, niçin kamuoyuna bir açıklama yapmadınız?” Şeklindeki sorumuza ise “yasal işlemler tamamlanmadığı için ayrıldım. Ankara’da yerim belli, yurdum belli” cevabını verdi.

“İnternetteki verilerde Tarım Bank’a ait hiçbir bilgi bulunmuyor, adresinizi verin Ankara’daki temsilcimizi gönderelim, yapacağınız bir açıklama varsa O’na yapın, yayınlayalım” şeklindeki sözlerimize de olumsuz yanıt veren Ahmet Balcı görüşmeyi kabul etmedi.

Diğer yandan Tarım Bank’ın İlçemizdeki bürosunda çalıştığını ifade eden Şükrü Kıyak isimli bir şahıs ise, haberde kullanılan ve vaadleri duyuran Tarım Bank reklamına ilişkin fotoğrafın yayınlanmasının yanlış değerlendirmelere neden olduğunu ve kendisini rahatsız ettiğini söyleyerek üzüntülerini bildirdi.

AHMET BALCI KOOPERATİF YETKİLİSİ OLARAK GÖRÜLÜYOR

Yine internette yer alan bir bilgide ‘Büyük Anadolu Tarım Kooperatifi’ isimli bir kuruluşun verisinde Yetkili kişi olarak Ahmet Balcı’nın adı geçiyor ve  kooperatifin sayfasında; Adres olarak: konur 2 sok. 53/2 kızılay, Ankara, Türkiye adresi geçiyor ve “Bir kooperatif olarak varlığımızı dile, göze getirdik bu sayfada. Bir projemiz var. Çiftçinin köylünün umutlarını gerçekleştirmesi adına. Anlatılarak değil yaşanılarak görülecek proje Saygılar.” anonsu yer alıyor ancak projeyle ilgili detay bilgi verilmiyor.
“Büyük Anadolu Tarım Kooperatifi”’yle ilgili ekşi sözlükte ise şu ifadeler yer alıyor:

Asıl ismi “S.S. Büyük Anadolu Tarım ve Ziraat Ürünleri Üretim Pazarlama Kooperatifi” olan kuruluş. Başındaki S.S.’i çözemedim. İddiaları üretici ile tüketici arasındaki aracıları yani hiçbir iş yapmadan kaymağı götüren çantacıları kaldırmakmış. Bu ideallerini tebrik etmek lazım. Ancak televizyonda sürekli 5 keçi veya 10 koyun vererek şimdi üye olunca 3 yıl sonra asgari ücret üzerinden aylık maaş ve her ay et ve süt verecekleri taahhüdünde bulunuyorlar. Sansasyonel bir reklam. Bu işin matematiğini ben çözemedim. Web sitelerinde de şimdi verilen 5 keçinin 3 yıl sonra çoğalarak 50 keçi olacağı beyanında bulunmuşlar. Keçi sütünün litresinin 4 tl’den satıldığını belirtmişler. İşin ehli değilim ancak rakamlar bana biraz abartı gibi geldi, eğer değilse ben dünyada bundan daha karlı bir yatırım duymadım. İşin uzmanına sormak lazım.

İnternette S.S. Büyük Anadolu Tarım Kooperatifi adına pek çok sayfa bulunuyor ve tamamına yakınında pek çok keçi, koyun reklamı yer alıyor. Ancak hiç bir dosyada TARIM BANK ismine rastlanmıyor.

  5 Nisan 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1798 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


serkan
bu ahmet balcı denen ucube yı bulun
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.061 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]