04 Nisan 2018, 14:38 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Mezbahanede sona yaklaşılıyor

Mezbahanede sona yaklaşılıyor

Mezbahanede sona yaklaşılıyor...


Büyükşehir Belediyesinden mevcut mezbahaneyi kiralayıp işletmeciliğini yapan Seğmenli Mahallesi Muhtarı Ruhi Arıduru; Ankara Büyükşehir Belediyesinin ilçemize kazandıracağı yeni yapılacak mezhaba için çalışmaların sona gelindiğini söyledi.

Ruhi Arıduru; Büyükşehir Belediyesi tarafından mezbahane ihalesi yapıldığını, Mezbahane inşaat projesini alan firmanın dört ay gibi bir süre içerisinde projeyi hazırlayıp Büyükşehir’e sunacağını söyledi.

Arıduru; “Firma projeyi Büyükşehir Belediyesine teslim ettikten sonra, inşaat ihalesi yapılacak biz de Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Tuna’dan çalışmalara bir an önce başlanmasını istiyoruz” dedi.

Yeni Sanayi Sitesi içinde kurulacak mezhabanenin İlçe ve bölge ekonomisine büyük katlı sağlayacağını anlatan Arıduru,  mezbahanenin yapımının yıl içinde tamamlanacağını da ifade etti.

Ruhi Arıduru; “Kurulacak  Mezbahane,  çevre il ve  ilçelere de hizmet verecek. Aksaray ve Kulu, Evren, Sarıyahşi, Ağaçören ve Kaman ilçelerinin de hayvan üreticilerinin ihtiyaçlarını da karşılayacak” dedi..

Boğaziçi Mahallesinde, 2018 yılında inşaatına başlanması beklenen Mezbahane; Boğaziçi mahallesinde bulunan TIR Garajının olduğu yere 5 dönüm üzerine kurulacak diyen Arıduru; Mezbahanenin önündeki 17 dekar alana da, hayvan pazarı yapılacağını, pazarın yapılması için yer tahsisi işlemlerinin bittiğini ifade etti.

Arıduru ”Büyükşehir Belediyesinin kuracağı mezbahanede günlük 50 büyükbaş,100  küçükbaş kesimi yapılabilecek” dedi.  5 Nisan 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1173 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.033 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]