04 Nisan 2018, 14:21 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Açıköğretim Lise sınavı yapıldı

Açıköğretim Lise sınavı yapıldı

Açıköğretim Lise sınavı yapıldı...


Açık Lise sınavıyla ilgili MEB özür diledi

Sınavlar Cumartesi ve Pazar günleri yapıldı

17 – 18 Mart 2018 tarihlerinde yapılması gerekirken teknik arıza sebebiyle ertelenerek 31 Mart – 1 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılan Açıköğretim Lise 2.dönem sınavı, bu seferde cevap kağıtlarında teknik hata olduğundan Milli Eğitim Bakanlığı, özür dileyerek telafi sınavının yapılacağını açıkladı.

4 DERS İÇİN KODLAMA ALANI AYRILDI
MEB tarafından yapılan açıklama şu şekilde: Açıköğretim kurumları sınavlarının 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde yapılmakta olan 2. dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrılmıştır.

TELAFİ SINAVI YAPILACAK
4’ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için, 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30’da telafi sınavı yapılacaktır. Konu ile ilgili açıköğretim kurumları öğrencileri herhangi bir mağduriyet yaşamayacaktır. Yapılan bu teknik hata nedeniyle bütün öğrencilerimizden özür diliyoruz.

SINAV İLÇEMİZDE DE YAPILDI
Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün Baskı Ünitesinde meydana gelen teknik arıza sebebiyle 17 -18 Mart tarihleri arasında yapılması gereken ancak ertelenen sınav, hafta sonunda (31 Mart – 1 Nisan 2018) tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de yapıldı.

Sınav günü; Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden maarif müfettişi Galip Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan, Şube Müdürleri İsmet Ateş, Murat Turan ve Şahin Yiğit de hazır bulundu.

İki gün süren ve sadece Cumhuriyet Ortaokulu’nda yapılan sınav; 31 Mart Cumartesi günü birinci ile ikinci oturumları ve 1 Nisan Pazar günü de üçüncü oturum olmak üzere toplam 3 oturumda tamamlandı.

Sınava toplam 937 öğrenci girerken 140 öğretmen de görev aldı. Türkçe, Matematik, İngilizce, Edebiyat, Tarih, Coğrafya olmak üzere tüm derslerden yapılan sınavın birinci oturumu 09.30 – 12.30 saatleri arasında, ikinci oturumları da 14.00 – 17.00 saatleri arasında yapıldı.

Sınav sonuçlarının da, internet ortamında www.aol.meb.gov.tr adresinden duyurulacağı öğrenildi.


  5 Nisan 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1206 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]