04 Nisan 2018, 13:48 - Anasayfa // KORİDOR Haberi yazdır

Kadınlar ve Erkekler

Kadınlar ve Erkekler

Kadınlar ve Erkekler...


Erkeklerin anlamam diyemeyeceği 3 konu; siyaset, futbol ve kadınlar. Bu üç konuda en filozofça fikirleri erkek sohbetlerinde bulabilirisiniz. Çünkü bu konulardan anlamayana iyi gözle bakılmaz! Bunu bilen erkeklerde mantıklı mantıksız yorumlar, hatta yapmadıkları ya da yapamadıkları hayallerini dost meclislerinde anlatırlar. Hem de ne anlatmak. Ballandırmak kelimesi bile hafif kalır.  Anlayacağınız erkek olmak cidden çok zor; siyasetten anlayacaksın, futboldan anlayacaksın bunlar yetmiyormuş gibi bir de kadınlardan anlayacaksın.

Bazıları ben siyasetten ve futboldan anlarım ama kadınlardan anlamam diyerek daha mütevazı bir davranış sergileyebilir. Sohbete bu şekilde başlayanlar sohbetin sonuna doğru ‘’Arkadaş bu kadınlar beni anlamıyor.’’ düşüncesine evrilirler. İnanmayanlar deneyip görecektir. Yüzde doksanında ben bunu gördüm.

Erkeklerin kendi aralarında yaptıkları anket sonuçlarına göre konuşup yüzde seksen yüzde doksan böyle düşünüyor demesi ise ayrı bir vaka. Ben de konumu sizlere inandırıcı kılabilmek için ‘’yüzde doksanında bunu gördüm’’ dedim. Hâlbuki bu yazdıklarım kesinlikle bir bilimsel veriye dayanmıyor. Biz erkekler siyaset, futbol ve kadınları konuşuruz. Kendi görüşlerimize bir de yapmadığımız anketleri alet ederiz. İşte kopma noktası bu…

Kadını tanıma ve anlama hakkında yazılmış binlerce kitap, film çekilmiş. Sonuç erkekler için pek parlak değil.

Kadınlar erkekler gibi her şeyden anlama ve konuşma gereği duymuyorlar. Erkeklerin hayata verdikleri anlamı çözdükleri için olsa gerek, kendilerini ispat etmek için çırpınmıyorlar.

Eski Zaman Saati
Çeşme:
Eskiden köyler bir yana, birçok şehrin mahallelerinde bile ev içinde çeşme yoktu. Köy çeşmesi veya mahalle çeşmesinden teneke kovalarda su taşınırdı. Su taşıma işi aslında bir şenlikti. Bu işi genç kızlar ve evin çocukları üstlenirdi. Genç kızlar çeşmeye süslenerek giderdi. Delikanlılar da “tesadüfen” o civarda dolaşmaya çıkardı. Kovalar dolar ama kızlar bir türlü eve dönemezlerdi, çünkü doldukça boşaltılırdı. Kız kalabalığı giderek artar, evden neden geç kaldığı sorulunca, çeşme başının kalabalık olduğu söylenirdi. Anneler bal gibi de bilirlerdi ama bilmezden gelirdi. Herkes herkesi tanırdı, güvenli bir çevreydi.

Sevdalık iyi şeydir.
Yorgan:
Teknolojinin yaygınlaşmasıyla her eve giren hazır yorganlar el yapımı yorganların yerini aldı. Evlerin vazgeçilmezlerinden olan el yapımı yün yorganlar hazır yorganların yaygınlaşmasıyla eski yaygınlığını kaybetti. Günümüzde yorgancı ustaları artık çırak bulamıyor.

Şereflikoçhisar’da yorganın uğur getirmesi ve nazardan korunmak için tam ortasına altıgen bir parça dikilir. Bu yeşil, mavi, pembe gibi parlak ve canlı renklerden oluşurdu.  Eskiden tabii…

Gerçekleşmesini İstediğim Hayallerim:
Bir gün Şereflikoçhisar’a Deniz (Akkaya!) Gelmesi
Bir gün Şereflikoçhisar’ın İl Olması
Bir gün Şereflikoçhisar’ın Büyükşehir Belediyesi Olması
Bir gün Şereflikoçhisar’ın Sanayi Şehri Olması
Bir gün Şereflikoçhisar’a Havaalanı Yapılması
Bir gün Şereflikoçhisar’dan Hızlı Tren Yolunun Geçmesi
Bir gün Şereflikoçhisar’da Tuz Gölü Üniversitesi Açılması


  5 Nisan 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1262 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer KORİDOR Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]