28 Mart 2018, 14:12 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Eğitim - Bir Sen'den açıklama

Eğitim - Bir Sen'den açıklama

Eğitim - Bir Sen'den açıklama...


Eğitim Bir Sen Performans Değerlendirmesine hayır diyor.

Eğitim Bir Sen Şereflikoçhisar Şubesi, Öğretmen performans değerlendirmesine tepki gösterdiklerini belirten bir basın açıklamasında bulundular.

Eğitim Bir Sen Şereflikoçhisar İlçe Başkanı Üzeyir Çetin yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi:

“Öğretmen açığı, farklı istihdam modelleri, kamu vicdanını yaralayan mülakatla öğretmen atama yöntemi, eğitimcilere yönelik ölümle sonuçlanan şiddet olayları, kariyer basamaklarında yükselme sistemi, istihdamda zorluk çekilen bölgelerde ki sorunlar, eğitim yönetiminde yaşanan sıkıntılar başta olmak üzere bir çok sorun çözüm beklerken, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenin performansını ölçmeye yönelik arayış içerisine girmesini anlamakta güçlük çekmekteyiz.

Özel sektör iş dinamiklerinin ve çalışma ilişkilerinin kamuya aktarılması halinde kamu hizmetinin de artacağı şeklindeki kerameti kendinden menkul yanlış ve hatalı algı ne yazık ki, Öğretmen Performans Değerlendirme ve Aday Öğretmenlik İş ve İşlemleri Yönetmeliği Taslağı’na yansımıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitimin niteliğine ve öğretmenin mesleki gelişimine hiçbir katkısının olmayacağı, aksine kurumsal bütünlüğü, çalışma barışını ve iş birliğini zedeleyecek performans değerlendirme sistemini uygulamaya koymaya çalışması kabul edilemez, “Eğitimdeki yanlış politikaların sonucunda ortaya çıkan başarısızlığın müsebbibi eğitimciler değildir. Kimse hatalarının, yanlış politikalarının faturasını eğitimcilere çıkarmaya çalışmasın” dedi.

Eğitim çalışanlarının sorunları çözüme kavuşturulmadan eğitimin sorunlarını çözmenin, eğitimin sorunları göz ardı edildikçe ülkenin temel sorunlarına çözüm bulmanın zorlaşacağını kaydeden Çetin; “Eğitime ilişkin çalışmalar yapılırken, bu gerçek gözden kaçırılmamalıdır. Sorun çözmeyen uygulamalarla, mevcut sorunlara yenilerini ekleyecek girişimlerle zamanımızı heba etme lüksümüz yoktur. Zamanımızı, imkânlarımızı ve enerjimizi ülkemizin, milletimizin, kamu görevlilerinin faydasına olacak projelere, politikalara, uygulamalara hasretmek, kök sorunlarımızın çözümüne harcamak; birlik ve beraberliğimiz, geleceğe güvenli adımlarla yürüyebilmemiz için gereklidir. Eğitim politikalarına yön verenler bu anlamda bakış açılarını değiştirmek zorundadır”
şeklinde konuştu.


   29 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1277 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Bay x
Sendika gelirleri vergiye tabi mi
ÖĞRETMEN OLMAYAN!!!
valla iyiymiş bence bir sendika dükkanı da siz açın, anlaşılan bu iyi para getiriyor.
Mustafa ay
100 üye olsa aylık 2000 TL 200 üye olsa aylık 4000 TL gelir merak ettim sendikalarin kaç üyesi var acaba. İyi para
Öğretmen 2
Aylık ortalama 20 TL üye başı para toplar. Başka bişey yapmaz. Sendikaların üye sayısına göre aylık gelirlerini öğrenirsiniz
Öğretmen
Sendika ne işe yarar bilen birisi bana anlata bilir mi
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para