28 Mart 2018, 14:09 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Bozkır'dan bir mektup daha

Bozkır'dan bir mektup daha

Bozkır'dan bir mektup daha...


Tecelli Bozkır Orman ve Su İşleri Bakanı’ndan ağaçlandırma istedi.

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Tecelli Bozkır, Orman ve Su İşleri Bakanlığına gönderdiği mektupla, İlçemizde ormanlaştırma çalışması yapılmasını istedi.

Tecelli Bozkır’ın mektubu şöyle:  

Sayın Bakanım; Ankara iline bağlı ilçemiz Tuz Gölü Havzası’nda olup en kurak iklimli, en az yağış alan bölgesidir.

Oysa ki tarıma çok elverişli çok verimli düz büyük arazilerimiz bulunmaktadır. Her ne kadar ilçemizde içme suyu ve sulama amaçlı Peçenek Barajı’mız bulunmakta ise de arazilerimizin çok büyük bir kısmı sulama alanı dışında kalmaktadır. Sulama alanı içinde kalan arazilerimiz ise yağışların çok az olması nedeni ile ekili-dikili ürünlerin suya ihtiyaç duyduğu aylarda barajımızda su seviyenin düşmesi nedeni ile ovaya su verilememektedir.

Sayın Bakanım oysa ki ilçemiz tarım arazilerinin Türkiye’mizin hububat ambarı olma namzedidir ayrıca ülke ekonomisine çok büyük katkılar sağlayacağı da aşikardır.

Bu nedenle malumunuz orman olan bölgelerde yağışların daha fazla olması nedeni ile ilçemizin de yağışlardan daha fazla yararlanabilmesi için orman olmaya müsait olan yüksek sarp olmayan dağlarımızın ve bir kısım mera özelliğini kaybetmiş olan meralarımızın vasfının değiştirilerek ayrıca Peçenek Barajı etrafının da ağaçlandırma (tohum ekimi) ormanlaştırma çalışması yapılması hususunda gereğini emir ve müsaadelerinizi saygıyla arz ederim."


    (DİLEK KARACAN)

      29 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1097 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


TAYLAN ŞİMŞEK
Sayın Muhtarım emeğinize sağlık.İnşallah Bakanlık olumlu yanıt verir ve gelecek kuşaklar için yeşil bir ŞEREFLİKOÇHİSAR bırakmış olunur.Başarılar dilerim.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]