21 Mart 2018, 18:34 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Yasin Tekin'in Fakülte açıklaması

Yasin Tekin'in Fakülte açıklaması

Yasin Tekin'in Fakülte açıklaması...


Yasin Tekin: öğrenci sayısının 5 bine ulaşması, ekonomiye aylık 5 milyonluk katkı sağlar.

Ticaret Odası Başkanı Yasin Tekin bir basın toplantısı düzenleyerek; Aksaray Üniversitesi Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu’nun, Bakanlar Kurulu kararı ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne bağlanarak Şereflikoçhisar Uygulamalı Bilimler Fakültesi olması nedeniyle bir açıklama yaptı.

Tekin; “Perşembe günü itibariyle Okullarımız, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne bağlanarak Fakülte olmuştur.
Eğitime de yeni kimliğiyle devam etmektedir” şeklinde söylediği açıklamanın tamamı ise şöyle;

"İlçemizde Ticaret Odası’nın öncülüğünde başlatılan Aksaray Üniversitesi’ne bağlı 4 yıllık Yüksekokulumuz, talebimiz neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayı ile Aksaray Üniversitesi’nden ayrılarak Ankara Yıldırım Beyazıt  Üniversitesi’ne bağlanmış, Şereflikoçhisar Uygulamalı Bilimler Fakültesi olmuştur. Evvela emeği geçenlere, Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na ve hayırsever hemşehrimiz İslam Aslan’a çok teşekkür ediyor, İlçemize ve Ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Perşembe günü itibari ile Okullarımız Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne bağlanarak Fakülte olmuştur. Eğitime de yeni kimliğiyle devam etmektedir. Yine iki yıllık Yüksekokulumuzda, ilgili Üniversite’ye bağlanmıştır. Bizim Ticaret Odası olarak başından beri savunduğumuz fikir, Şereflikoçhisar ekonomisine katkı sağlayacak dışarıdan yeni nüfusun gelmesidir. Bunun en kolay sağlanması Fakülteler ve öğrencileri sayesinde olmakta. Biz, Fakültemizin bölümlerini artırarak 5 bin öğrenci kapasitesine ulaşması durumunda, ilçe ekonomimize aylık 5 milyon gibi bir rakam katkı sağlayacaktır.

Bu açıdan Fakültemize sahip çıkıp büyütülmesini sağlamalıyız. Bu süreç 2 yıllık Yüksekokulla başladı, 4 yıllık Yüksekokul oldu, ardından Fakülteye döndük. Bölümlerimiz artacak ve gün gelecek ilçemizde Tuzgölü Üniversitesi hayata geçecektir. Mücadelemiz bu yönde olmalıdır.
Tekrar ilçemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim”
dedi.


  22 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1017 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para