21 Mart 2018, 18:32 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Metin Şanal Ormanının görüntüsü içler acısı

Metin Şanal Ormanının görüntüsü içler acısı

Metin Şanal Ormanının görüntüsü içler acısı...


Savcı Metin Şanal; 29 Mart 2001 tarihinde ilçemizde görev yaparken makamında şehit edilmiş bu olay ilçemizde büyük üzüntü yaratmıştı.

Görev yaptığı sürede çevresinde sevilen, sayılan bir hukuk adamı, dost canlısı bir insan olarak tanınan Metin Şanal için ölümünün ardından, Mehmet Aktaş Aile Piknik Yeri yakınında bir hatıra ormanı kurulmuştu.

En son 2015 yılında ilçemiz sakinlerinden Ruhi Arıduru “İlçemize mal olmuş, Şehit Savcı Metin Şanal Hatıra Ormanını, yoldan gelip geçerken görüyordum. İlçemizde görevi başında şehit olan savcımızın adına oluşturan hatıra ormanının bakımsızlığı beni üzüyordu” demiş ve ormanın genel bakımını yaptırmıştı.

Anlaşılan o ki o zamandan bu zamana el değmemiş! Metin Şanal Hatıra Ormanı’nın son hali görenleri üzüyor.  Ormanın her yanına yabani otların yayıldığı, çöplerin atıldığı ve tabelasının neredeyse okunmaz hale geldiği görülüyor.

İlçemizde görev yaparken makamında şehit edilmiş Cumhuriyet Savcısı Metin Şanal’ın,  adına yapılan hatıra ormanının son durumu hem şehit savcımızın anısına hem de ilçemize yakışmıyor.

İlçemiz Kaymakamlığını, Garnizon Komutanlığını, Belediye Başkanlığını ve Yargı Camiasını, Şehit Savcımız Merhum Metin Şanal’ın anısına tesis edilen Hatıra Ormanı’nın bakım ve düzenlemesi için gerekli hassasiyeti göstermeye davet ediyoruz.

Şereflikoçhisar ÇENGEL


  22 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1238 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


özdilek
gelin ilçe yetkilileri bu ormanın adını şehit savcı metin şanal ve şehitler ormanı olarak değişsin ve öğrenciler ve ilçe milli eğitim okulları bu alanı ağaçlandırmalı ve belediye çalışanları acilen bu alanı temizlerse güzel olur
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat