21 Mart 2018, 18:31 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Levent Koçak'ın açıklaması

Levent Koçak'ın açıklaması

Levent Koçak'ın açıklaması...


Levent Koçak; Göreve geldiğimiz zaman Ticaret Odası’nı çalışır hale getireceğiz.

Ticaret Odası Başkan Adayı Levent Koçak; basın toplantısı düzenleyerek, 90 üyenin oy kullanamayacağını, 1 yılda 256 projenin KOSGEB’ten faydalanmalarını sağlayacaklarını belirterek; “Biz göreve geldiğimiz zaman düzgün bir şekilde Ticaret Odası’nı çalışır hale getireceğiz. İnsanların bütün projelerinin peşinden koşacağız. Bizzat kendimiz koşacağız. Başkalarının projelerini sahiplenmeyeceğiz” dedi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Günü nedeniyle 103 yıl önce Çanakkale Geçilmez dedirten Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi minnetle ve şükranla andığını belirten Levent Koçak, daha önce yaptığı basın açıklamasındaki hususların aynısını tekrar etmeye gerek görmediğini söyledi.

TİCARET ODASI’NA YAKIŞMADI
90 üyenin borcu bulunduğu için oy kullanamayacağından, kendi hatalarını başkalarının üzerine yıkarak cezalandırmalarını Ticaret Odasına yakıştırmadığını belirten Levent Koçak; “Ticaret Odası’nın 90 üyesi aidatlarını ödemedikleri için bu dönemde oy kullanamayacaklar. Bunu kabul edemiyorum, etmiyorum da. Çünkü; seçme ve seçilme hakkı, Anayasal bir haktır. Bu anayasal hakkın herhangi bir nedenden dolayı engellenmesi kabul edilir değildir. Eğer Ticaret Odası gerçek vazifesini ve görevini yapmış olsaydı, bu insanların ticaretindeki aksaklıkları giderir, para kazanmalarını sağlar ve aidatlarını düzenli öder hale getirilebilirdi.
Kendi hatalarını başkalarının üzerine yıkarak cezalandırmak, Ticaret Odası’na yakışmadı.”dedi.

81 tane ilimiz, 919 ilçemizin var olduğunu, bu ilçeler içerisinde Ticaret Odası sayısının 56 olduğunu ve 56 Ticaret Odası’nın içerisinde olunması na rağmen bu gücün kullanılmadığını belirten Levent Koçak; “Türkiye genelinde 56.’sınız ve bu 56.’cı sırada olmanızdan dolayı elde ettiğiniz gücü hiçbir zaman gündeme getiremeyiz” dedi.

1 YIL İÇİNDE 256 PROJENİN KOSGEB’TEN FAYDALANMASINI SAĞLAYACAĞIZ
KOSGEB konusuna da değinen Levent Koçak; “KOSGEB konusunda çok teşekkür ederiz sayın yöneticilere 4 dönem içerisinde 1 kişi kullanmış. Yani bir kişiye proje bazında KOSGEB’ten destek sağlanmıştır. Bu yakışıyor mu? Bunun tam tersi olması lazım yani 1 yılda 256 kişi KOSGEB’ten yardım alması lazım. İşte biz, Ticaret Odası’nı biz bu hale getireceğiz. Yani 256 müracaattan bir kişi değil, 1 yıl içerisinde 256 projenin KOSGEB’ten ve buna benzer devletin diğer kurum ve kuruluşlardan destek olmasını sağlayacağız” dedi.

Koordineli bir şekilde Ticaret Odası’ndaki faaliyetlerin üyelere aktarılmadığını belirten Levent Koçak;
“Biz geldiğimiz zaman düzgün bir şekilde Ticaret Odası’nı çalışır hale getireceğiz. İnsanların bütün projelerinin peşinden koşacağız. Bizzat kendimiz koşacağız. Başkalarının projelerini sahiplenmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

ACİL ÇALIŞMAMIZ LAZIM
Son olarak Karayolunun kapanmaması için acil çalışılması gerektiğini belirten Levent Koçak; “Karayolumuz gidiyor. Otoban yapılıyor. Koçhisar ekonomisine bunun zararının telafisi için ne tür projeler üreteceğiz? Ne projeler var? Bizim acilen bu konuya değinmemiz lazım. Bu konu üzerinde de hassasiyetle çalışmamız lazım bütün STK, siyasiler ile birlikte” şeklinde konuştu.


  22 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1057 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.062 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat