14 Mart 2018, 14:57 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Yusuf Çetin ilçemizde bir ilki gerçekleştirdi

Yusuf Çetin ilçemizde bir ilki gerçekleştirdi

KOSGEB destekli ilk iş yeri açıldı...
Şereflikoçhisar Ticaret Odası Başkanlığı tarafından düzenlenen kurslardan sertifikasını alan yaklaşık 250 kişiden biri olan Yusuf Çetin’in hazırladığı proje KOSGEB tarafından uygun görüldü ve Çetin, destek almaya hak kazandı.

Yapmış olduğu renkli baskı işi ile ilçemizde bir açığı kapatan Yusuf Çetin, KOSGEB desteğini de almaya hak kazanarak diğer girişimcilerin de önünü açmış oldu.

Çetin’in açmış olduğu iş yerini yerinde görmek için ilçemize gelen KOSGEB Çankaya Müdürlüğü uzmanlarından Düzgün Demir, Ticaret Odası’nda birebir düzenlenen bir toplantı ile girişimcileri bilgilendirdi.

Ticaret Odası Başkalığı’nda düzenlenen toplantıda bir örnek olması sebebi ile Yusuf Çetin’i tebrik eden Başkan Yasin Tekin; “Şereflikoçhisar’da KOSGEB destekli ilk kurulan iş yeri Yusuf Çetin’e aittir. Verdiğimiz sertifika boşa gitmedi. 230 kişiden ilk Yusuf Çetin, KOSGEB’in desteğinden faydalandı. Yusuf Çetin’e teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum. Reklam ve tanıtım sektöründe faaliyet gösterecek olan Yusuf kardeşimize her birimizin destek olması gerekiyor. Hemşehrilerimizden de destek olmasını bekliyoruz. En kısa zamanda kendisini iş yerinde ziyaret ederek hediyemizi de taktim edeceğiz” dedi.

32 yaşındaki genç girişimci Yusuf Çetin ise yaptığı açıklamasında, “ilçede örnek bir girişimci olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu durum benim için gurur verici. Herkesin eğitimini aldığı, becerikli olduğu işleri geliştirerek KOSGEB’ten destek alınabileceğini ben bizzat gördüm. Bu süreçte desteklerini ve yardımlarını esirgemeyen Çankaya KOSGEB Müdürlüğü Müdüresi Ayşe Yeşim Çetni, projemin kabul görmesi hususunda yoğun mesai harcayan Düzgün Demir ve diğer tüm personellere göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyorum. Gerçek anlamda yatırım yapmak isteyen herkes KOSGEB’ten desteğini alabiliyor. İlçemizde KOSGEB desteği ile açılan işyeri sayısının yüzlerle hatta binlerce ifade edilmesi için yeni girişimcilerin önünü açmaktan dolayı da ayrıca mutluyum” diyerek açıklamasını tamamladı.

Çankaya  KOSGEB Müdüresi Ayşe Yeşim Çetni’yi temsilen gelen Uzman Düzgün Demir ise yaptığı konuşmasında  Yusuf Çetin’e hayırlı olsun diyerek, Şereflikoçhisar’da KOSGEB desteğinden daha çok insanların faydalanması gerektiğini vurgulayarak Müdürlük olarak her türlü desteği ve kolaylığı sağlamaya hazır olduklarını ifade etti.

Düzgün Demir, Ticaret Odası Başkanlığı’nda yaptığı görüşmelerde toplantıya katılan girişimcileri tek tek bilgilendirdikten sonra basın mensuplarına KOSGEB’ten alınabilecek yardımlar hakkında detaylı bilgi verdi.


  15 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2097 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


68728
Ş.Koçhisar'da verilen kurslara katılan kişilerden KOSGEB desteğinden ilk yararlanan girişimci olabilir ancak KOSGEB den ilk yararlanan değil! Zira geçen yıl sanayi esnafından "Torna tezgahı" için KOSGEB den destek alındı. Hayırlı olsun! KOSGEB desteğinin alınmamasında belki girişimcilerin kabahati var, ancak asıl KOSGEB kendini sorgulasın biz nerede hata yapıyoruz diye. Adamlara ulaşmak mümkün değil. İsterseniz bir deneyin sayın Çankaya KOSGEB Md.lüğünden birilerine ulaşmaya... Çok işleri var? namümkün!
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]