14 Mart 2018, 14:52 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

8. sınıflar için deneme sınavı

8. sınıflar için deneme sınavı

8. sınıflar için deneme sınavı...
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 8.sınıflara deneme sınavları yapılıyor.

İlk deneme sınavı 9 Mart 2018 Cuma günü yapılırken sınav hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan; “Geçen yıl Bakanlık kararıyla TEOG sistemi değişti ve yerine yeni bir sistem getirildi. Bu yeni sistemde öğrenciler kendilerine yakın okullara kayıt yaptıracak.

Bakanlık kararıyla okullar belirlenerek çeşitli okullara sınav sistemi ile alımlar yapılacak. İlçemizden de sadece Fen Lisesi sınavla öğrenci alacak.

Sınav sistemi ise şu şekilde değişti; Türkçe, Matematik ve Fen dersleri için 20’şer soru, Sosyal, Din ve İnkilap dersleri için 10’ar soru olmak üzere toplam 90 soru 135 dakikada öğrencilere soruldu.

Bazı liselere sınavla girileceği için velilerde çocuklarına deneme sınavları yapılıp yapılamayacağa konusunda tereddütleri vardı. Hiç tereddüt etmesinler. Biz düşündük çocuklarımızı ve deneme sınavları yapmaya başladık.

Her branştan toplam 8 öğretmenden oluşan bir komisyon oluşturduk. Komisyon tarafından 1000 tane soru havuzu oluşturduk. Bu 1000 soru içinden 90 soruyu geçen ilk sınavda 8.sınıf öğrencilerimize sorduk. İlk sınavımız; 11 okulda eş zamanlı olarak yapılırken sınava 364 öğrencimiz katıldı. Her ay iki tane sınav olmak üzere toplam 6 sınav yapılacak.

Tüm öğrencilerimize sınavlarında başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.              

   15 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1172 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para