14 Mart 2018, 14:13 - Anasayfa // Kadın Gözüyle Haberi yazdır

Çocuk Çocuktur Nokta!

Çocuk Çocuktur Nokta!

Bu nasıl bir ahlak nasıl vicdansızlık! Günümüz geçmiyor ki gelen yeni bir haberle delirmeyelim!


Bu nasıl bir ahlak nasıl bir vicdansızlık! Günümüz geçmiyor ki gelen yeni bir haberle delirmeyelim! Çocuklar, küçücük yavrular cinsel istismara uğramış mağdurlar olarak her gün gazete ve televizyonlarda gündemimizdeler!

Sadece 2016’da Adli Tıp’a gelen çocuk cinsel istismar vakası 40 bini aşmış (mış) ve inanılır gibi değil  yalnız 13 bin vaka cezalandırılabilmiş. Sözün bittiği yerdeyiz! (Allaha havale ediyorum)

Bu zamana kadar bu konuda yarım adım atmayan, çeşitli kurumlarda meydana geldiği iddia edilen  istismar olaylarının araştırılması teklifini dahi oy birliğiyle reddeden-sessiz kalan büyüklerimiz, en son Adana’da meydana gelen 4 yaşında bir  çocuğun istismarı haberinin duyulup toplumda infial yaratması sonucu,  kamuoyunun baskısı ile (şükür) harekete geçmişlerdi!

Geçtiğimiz haftalarda altı bakandan oluşan ‘Cinsel İstismar Komisyonu’ kurdular. Yeni bir yasa tasarısı hazırlayıp Meclise sunacaklar!

Komisyonun kuruluş amacının;  ‘Çocuklarımızın korunması konusunda bugüne kadar alınan bütün tedbirlerin gözden geçirilerek bundan sonra daha etkin koruma için neler yapılması gerektiği hususunu çalışmak ve en kısa sürede yasal ve idari açıdan yapılması gerekenler konusunda rapor tutmak, aynı zamanda cezaların arttırılması başta olmak üzere her alanın tek tek ele alınarak sonucunu bir rapora bağlamak’ olarak açıklandı.

Bu arada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı (nihayet) bir kadın ve bir anne olduğunu hatırladı.  Herkesi rahatsız eden ‘İyi hal indiriminden’ bahsetti!

“Taciz davalarında faile yapılan ‘iyi hal indiriminin’ kamuoyu vicdanını rahatsız ettiğini biliyorum. İstismara uğramış bir çocuk var, bir de fail var. Faile iyi hal indiriminden dolayı cezasında indirim alması kamuoyu vicdanını yaralayan bir konu. Bunu Türk Ceza Kanunu açısından hâkimler anlatıyorlar ama kamuoyu vicdanı elbette ‘iyi hal’ denince rahatsız oluyor. Bir kadın olarak, bir anne olarak cinsel istismara karşı iyi hal gerçekten kabul edilebilir bir şey değil. Paydaşlarımızla kaldırılması için  çalışıyoruz.” dedi.

Fakat diğer yandan da mağdur 12 yaşın altında (ise) ağırlaştırılmış müebbet verileceği konuşuluyor. Hem cezaların ağırlaştırılacağını söylüyorlar hem de suça verilecek cezaları yaş kategorisine bölüp hafifletiyorlar be!

İsteğimiz bütün taciz- tecavüz olaylarında hiç bir şarta-şurta takılmadan suçu işleyenin gözünün yaşına bakılmaması! Çocuk çocuktur nokta!

***

TBMM Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Başkanlığı, çocuk istismarı konusunda basında yer alan bazı (eleştirel) haberler üzerine açıklama yapma gereği duymuş!

Yazılı yapılan açıklamada; Çocuk istismarı konusunun her ülkenin olduğu gibi Türkiye’nin de üzerinde her yönüyle hassasiyet gösterdiği önemli bir konu olduğu belirtiliyor ve şöyle devam ediliyor.

“Türkiye Büyük Millet Meclisinde İçtüzüğe uygun olarak  ‘24 Mart 2016’ tarihinde, Ak Parti, CHP, HDP ve MHP grup başkanvekillerinin ve milletvekillerinin verdikleri önergeyle çocuk istismarı konusunda bir araştırma komisyonu kurulmuş ve komisyon raporu ‘20 Şubat 2018’ tarihinde Genel Kurulda görüşülmüştür. TBMM ve hükümet tarafından bu ve benzeri önemli konularda gerekli çalışmalar yapılmaktadır ve yapılmaya devam edecektir.” (tarihlere dikkat)

***

İsviçre parlamentosunun tembel milletvekilleri gündemimiz yok diye meclislerini açmamışlar!

Bizim çalışkan ve fedakar vekillerimiz  de büyük bir birlik beraberlik örneği göstererek,  partilerin seçim ittifakına ilişkin düzenlemeyi içeren bilmem kaç maddelik kanun teklifini Meclis Anayasa Komisyonunda hemencecik kabul ettiler ve  gecede mesailere  kalaraktan tek tek   geçiriverdiler!

Çocuk istismarına yönelik hazırlanacak rapor!

Henüz haber yok!

  15 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1360 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Sıla
Sözün bittiği yer.Utanıyorum böyle yaratıklarla aynı havayı soluyup,aynı ülkede yaşamaktan.Bence bu olaylara sessiz kalan,ağırdan alan ve topu birbirine paslayan insancıkların içten içe kapatmaya çalıştıkları kendi pislikleride ortaya çıkmasından korktukları içindir.Yani düğmeye basmak için mutlaka kendi çocuklarının mı tacize yada tecavüze uğraması gerekiyo.Bat dünya bat.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kadın Gözüyle Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para