07 Mart 2018, 14:49 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Meclis Toplandı

Meclis Toplandı

Meclis Toplandı...


Kemal Sezginer : Kendimizi büyükşehir’in asalağı mı kabul edeceğiz?

Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Ferda Polat Başkanlığı’nda ve Meclis Üyelerinin tamamının katılımıyla yapıldı.

5 Gündem maddesinin bulunduğu toplantıda; Belediye’ye ait Taşocağının bir yıl süre ile Büyükşehir Belediyesine tahsis edilmesi maddesinde, MHP Meclis Üyeleri Kemal Sezginer ve Halil Şahan ile Belediye Başkanı Ferda Polat arasında tartışma yaşandı.

GÜNDEM MADDELERİ
Gündem dışı maddelerin olmadığı toplantıda, gündem maddeleri tek tek görüşüldü.

Ankara Kalkınma Ajansı Yerel Ürün Ticarileştirme Mali Destek Programı dahilinde yapılacak başvuru ve işlemler için Belediye Başkanı Ferda Polat’a oybirliğiyle yetki verildi.

Belediye’ye ait Taşocağının bir süre ile ilçemize asfalt yapılması kaydıyla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Fen İşleri Daire Başkanlığı’na tahsisi maddesinde söz alan  MHP Meclis Üyesi Halil Şahan; “2 ay önce asfalt plenti alımı için ihale açmıştık. Bu tesis kurulacaksa bize de malzeme gerekiyor. Meclis kararına bize de belirli malzeme verilmesi şartının konması gerekiyor.
Biz Büyükşehir’e verilmesin demiyoruz. Daha önceki yıllarda biz oraya Büyükşehir’e verdik. Ama o zaman bizim tesisimiz yoktu.Şimdi Belediye’nin bir asfalt tesisi var. Bizim makinanın yatmaması için resmi protokola bağlayalım. Meclis kararında da olmasında bir sakınca yok” dedi.

MHP Meclis Üyesi Kemal Sezginer de; “Başkanım bu anlaşma ucu açık. İhtiyacımız olan asfaltın miktarını gerekli olan yere koymamız gerekmez mi?” dedi.

Başkan Ferda Polat; “300 milyara yakın Orman Bakanlığı’na yatırılması gereken bir harç vardı. Bunu Baüyükşehir yatıracak.Bize de inşallah protokol sözleşmemizle kendilerinden taş talebimiz olacak.
Bu sene şehrimizin içerisinde bayağı bir asfalt ihtiyacımız var. Geçen gün Büyükşehir Belediye Başkanımızla görüştük. Taleplerimizi dikkate aldı. Önümüzdeki ay büyük bir ihtimal şehir içerisinde asfalt çalışması başlayacak.
Köy yollarının grup olanlarını sati kaplama ile Büyükşehir asfalt atacak. Belediye olarak biz de köylerimizin içerisindeki yollara asfalt atacağız” dedi.

Halil Şahan’ın ihale yapılarak alınan asfalt makinasının ne kadara mal olduğunu sorması üzerine Başkan Polat, 450 milyon lira civarında makinanın alındığını söyledi.

Meclis kararına dayatmanın doğru bulmadığını söyleyen Polat; “Biz Meclis kararını gönderdikten sonra kendi aramızda protokol imzalayacağız. Bizim Taş Ocağının çalışması gerekir. Eğer orayı vermezsek Şereflikoçhisar’a asfalt atılmaz.” dedi.

MHP Meclis Üyesi Kemal Sezginer tekrar söz alarak; “Asfalt atılmaz ne demek? Büyükşehir olduğunda, orayla bizim farkımız ne? Burdan vergi alınmıyor mu? Burdan para toplanmıyor mu? Yani kendimizi Büyükşehir’in asalağı mı kabul edeceğiz? Büyükşehir’in adamı gibi konuşuyorsunuz” dedi.

Başkan Polat’ta; “Hayır öyle bir şey yok. Ben görüştüm diyorum. Adamlar senin 300 bin liranı ödüyor. Bizde protokol yapacağız. Protokolde talebimizi ileteceğiz. Az da olsa çokta olsa protokol yapacağız. Ama bunu meclis kararına dayatırsan adam derki; ben 300 bin liralık parayla çakılımı alırım senin de Ocağınla uğraşmam”der.

Konuşmalardan sonra madde oybirliğiyle kabul edildi.

Şeyhkuyusu mahallesinde 181013 adanın kuzeyinde bulunan park alanında trafo yeri ayrılmasına ait talebin İmar Komisyonuna sevki oybirliğiyle kabul edildi.

İlçenin İstiklal Mahallesi 1711 ada 117 parsele ait İmar Komisyon raporu oybirliğiyle kabul edildi.

Hacıenbiya Mahallesi 759, 760, 761, 762, 763 ada 1 nolu parsellere ait İmar Komisyon raporu da oy birliğiyle kabul edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra MHP Meclis Üyesi Kemal Sezginer, söz alarak; çarşı içine esnafların önlerine konulan doğalgaz bağlantılarının çok uzak yerlere konduğunu belirterek zaman geçmeden iki esnafa düşecek doğalgaz bağlantısının konması gerektiğin söyledi.

Kemal Sezginer’in konuşmasından sonra toplantı sona erdi.   (ZEYNEP GÖRGÜLÜ)

  8 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1343 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para