07 Mart 2018, 14:23 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hektaş Tarım çiftçileri bilgilendirme toplantısı yaptı

Hektaş Tarım çiftçileri bilgilendirme toplantısı yaptı

Hektaş Tarım çiftçileri bilgilendirme toplantısı yaptı..
Ülkemizin yerli yatırımı olan Hektaş Tarım’ın, bu yıl ikincisini düzenlediği çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantısı, geçtiğimiz Çarşamba günü Güneştepe Sosyal Sosyal Tesislerinde yapıldı.

Hektaş İç Anadolu Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen programın ev sahipliğini Hektaş Tarımın ilçemiz Bayiisi Nevzat Alpay’ın yaptığı toplantıda; hububat, şeker pancarı, kimyon, ayçiçeği ve nohut bitkilerinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda bilgilendirme yapıldı.

Çiftçilerin hububat, nohut, ayçiçeği, kimyon ve şeker pancarı gibi ürünlerin ekiminde yaşadıkları sorunları, bu sorunlarında hangi tarım ilacının kullanılması gerektiği sinevizyon gösterimi ile yapıldı. Toplantının açılışını Bölge Satış Yöneticisi Hakalmaz yaptı.

Üreticiler ile sohbet niteliğinde gerçekleşen toplantı, Ziraat Yüksek Mühendisi Uğurhan Yiğitarslan, Ziraat Yüksek Mühendisi Mahmut Sami Akça ve Ziraat  Mühendisi Satılmış Erdoğan bölge çiftçilerimizin ekimde, arazide karşılaşmış oldukları sorunlar üzerinde detaylı bir şekilde durarak bilgilendirme yaptılar. Hektaş Tarım ürünlerinin tanıtımını  yapan yetkililer, 2018 üretim sezonunda da çiftçilerimizle birlikte arazi çalışmalarında her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler. 

Hektaş Tarım İlaçlarının düzenlemiş olduğu bilgilendirme toplantısına Şereflikoçhisar Bayisi Ziraat Yüksek Mühendisi Nevzat Alpay, Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt, Şereflikoçhisar Şeker Pancarı Ekiciler Kooperatifi Satış Mağazası şefi Gazi Aykutlu ve çiftçilerimiz katıldı.  8 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1112 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para