07 Mart 2018, 13:42 - Anasayfa // Kadın Gözüyle Haberi yazdır

Emekçi Kadınlar Günü

Emekçi Kadınlar Günü

'Türk kadınının Atatürk'ten başka kimseye borcu yoktur!'


Bugün 8 Mart ‘Dünya Emekçi Kadınlar Günü.’ Aşağıdaki cümleler ‘Kadınlar Günümüzü’ kutlamak için akşama kadar sosyal medyada paylaşılacak, telefonumuza atılacak olan (alıntı) mesajlardan bazı örnekler;

* Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

* Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

* 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk getirsin. Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun.

* Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.

* Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazıdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun.

* Kadınlar olmasaydı dünyadaki hiçbir şeyin önemi kalmazdı. En kıymetli varlık olan kadınların dünya kadınlar günü kutlu olsun.

* Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim..

* 8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

* Her zaman ne istediğini bilen, erkeğinin ardında ona destek veren, çocuklarının başında koruyup kollayan kadınlar… Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun…

* Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.
Vesaire vesaire...

Bunları bizlere televizyon kanallarında; sanatçısından, siyasetçisine, sporcusundan, iş adamına kadar ağzına mikrofon tutulan herkesler söyleyecek! Babalarımız, eşlerimiz, ağabeylerimiz, kardeşlerimiz, oğullarımız günümüzü kutlayacaklar fakat kusura bakmasınlar da tabiri caizse her sene aynı terane(!)

Ertesi günü gündem yine kadınlar üzerinden devam edecek amma başka türlü;

Bültenlerimizden kadına şiddet, kadın cinayeti, taciz ve tecavüz gibi utanç haberleri eksik olmayacak!

Kimliğine ilahiyatçıyım diyen, kadınlardan başka konuşacak lafı olmayan adamlar,  her gün yeni bir saçmalık atacak ortaya zihinleri meşgul edecek!

Sosyal bilmem ne vakfının başkanı kendince aydınlatıcı açıklamalarda bulunacak! Yok dokuz yaşındaki kız çocuğu evlenebilir, yok asansörde halvet ortamı doğabilir,  battaniye, ketçap falan filan..!

Bir de üstüne arsız arsız, ‘Kadınlar kocalarından dayak yiyorlarsa buna şükretmeleri gerekir’ diyecek!

“Ben zaten kadın erkek eşitliğine inanmıyorum- kadına şiddet abartılıyor- yalnız bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya- benim bedenim benim kararım diyen feministtir- kadınlar çalıştıkları için işsizlik var, onlar çalışmasa işsizlik oranı düşer- elinin hamuru ile erkek işine karışma, şort giydin, çok güldün, çok gezdin ” diyecek ve aynı zihniyet ‘Kadınlar özgürlüklerine bizimle kavuştular” diye övünecek!

Yok böyle bir şey!

Bizlere “Ey Kahraman Türk Kadını! Sen yerlerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklerde yükselmeye layıksın” diye seslenerek onore  eden   Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk;

“İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir. Kabil midir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin!”  demiş!

Ve; 1- 1924 – Eğitim Öğretim Hakkı 2- 1925 – Kılık Kıyafet Kanunu 3- 1926 – Medeni Kanun ile kazanılan haklar 4- 1930 – Seçme Hakkı 5- 1933 – Muhtar Seçilme Hakkı 6- 1934 – Seçme ve Seçilme Hakkını bir çok Avrupa ülkesi kadınından önce vermiş!

Türk kadınının Atatürk’ten başka kimseye borcu yoktur!


   8 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1471 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Sıla
TEŞEKKÜRLER Dilek hanım.Günün sözü,sözün özünü bir kalemde dökmüşsünüz yine.Helede bizim buralarda adam sıfatında dolaşan ikiyüzlüler biraz okusa,zaten sorun kalmaz.Ama okuma yerine dedikodu,millete bakma,aileyi korkutma,olmadı sülaleyi sindirme dururken,kahve önlerini doldurma yarışı varken...benimkisi işte öylesine bir umut.
Kaan
Kadınlar insandır bizler insan oğlu diyen Neşet Ertaş usta bile ne güzel söylemiş.Bizleri biz yapan o cefakar analarimizdir. Onlara ne kadar şükür etsek azdır. Sadece bir gün değil her gün onemlerini bilmemiz gerekir.
Bekir Eraslan
Bu grupta bir yöneticisin.(ADD Ş.Koçhisar) Ellerine, yüreğine sağlık Dilek Hanım.Sizden izin alarak yazınızı paylaşmayı, zaman kayıbı olarak gördüm. Hoşgörünüze sığınarak... Sayğılarımla...
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kadın Gözüyle Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para