28 Şubat 2018, 14:24 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Toplam 275 ton un gönderildi

Toplam 275 ton un gönderildi

Suriye’ye toplam 275 ton un gönderildi...
Şereflikoçhisar İmam Hatip Mezunlar Derneği tarafından şimdiye kadar toplam 275 ton un yüklü tır, İblid’te Türkiye’nin kontrolünde olan yardım çadırlarında kalanlara gönderildi.

Dernek Yönetimi, Üyeler ve hayırseverler, Cumartesi günü  yeni bir Tır’ı Suriye’ye göndermek için Şerefiye Camiinde kılınan öğle namazına müteakip biraraya geldi.

Burada ilk olarak Dernek Başkan Yardımcısı Erol Coşar kampanya ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.
Erol Coşar’ın; ”Şereflikoçhisar İmam Hatip Mezunları Derneği olarak; devletimizin, milletimizin, bayrağımızın, ordumuzun ve tüm mukaddesatımızın sizlerin destekleri ile her daim yanındayız” dediği açıklamanın tamamı ise şöyle;

“275 ton un Şereflikoçhisar’ımızın vefakar, cefakar halkımızın infakları ve İmam Hatip mezunları Derneği kardeşlerimizin özverileri ile mazlum Suriye halkına ulaştırılmış ve ulaştırılmaktadır.

Devletimiz ve Ordumuz Zeytin Dalı Harekatıyla dünya Müslümanlarının umudu olurken Şereflikoçhisar halkı olarak bizlerde gücümüz nizbetinde ülkemize sığınan mazlum kardeşlerimizin dertlerine kendi gücümüzce çare olmaya çalışıyoruz. Allah cümlemizin hayırlarını kabul eylesin.
İslam dini, din kardeşliği ve komşuluk hak, hukuku ile bizleri birbirimize sorumlu tutmuştur. Bu sorumluluk duyguları ile Şereflikoçhisar İmam Hatip Mezunlar Derneği, bu hayırlı çalışmaları kendine bir görev kabul ederek sizlerin yardımlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.

Şereflikoçhisar İmam Hatip Mezunları Derneği olarak; devletimizin, milletimizin, bayrağımızın, ordumuzun ve tüm mükaddesatımızın sizlerin destekleri ile her daim yanındayız.”


Yapılan konuşmadan sonra, dualar eşliğinde 275 ton un yüklü tır Suriye’ye gönderildi.

Diğer yandan; Dernek tarafından Suriye’ye yapılan un yardım kampanyasının,  11.tıra ulaştığı ve kampanyanın devam ettiği ifade edildi.


  1 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1253 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para