28 Şubat 2018, 14:01 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kalorifer dumanından adaylık önerisine!

Kalorifer dumanından adaylık önerisine!

Kalorifer dumanından adaylık önerisine!...


Gazetemizin önceki sayılarında yayınlanan “kalorifer çevreye zehir saçıyor” başlıklı haber, okurlardan yoğun ilgi görürken, habere yapılan yorumlar da konuyu bir başka yöne kaydırdı.

“Tuz Gölü İlkokulu’nun bacasından çıkan yoğun duman rahatsızlık veriyor. Sabah  saatlerinde yakılan kaloriferin çıkardığı yoğun dumandan öğrenci velileri ve mahalleli rahatsız.”
İçerikli habere gelen yorumların bir bölümü konunun özüyle ilgiliydi ve şu görüşler ifade ediliyordu:

* Kalitesiz kömür yetersiz sertifikasız kaloriferciler yüzünden az kömür atacaksın veya strokerli kazan olacak veya doğalgaz yakacaksın.

* Okul Allah’a emanet. O okul müdürü kaç defa mahalle olarak söyledik. Adam tamam tamam demekten başka kelime öğrenememiş. Birde müdür olacak öğretmenlere soyluyoruz müdüre söyleyin diyor. Zaten E- 90’nın egzoz gazı yetiyor birde başımıza okulun dumanı çıktı. Bu kadar gazı hitler Yahudilere sıkmadı. Kaymakamlık ilce milli eğitim müdürü belediye başkanı artik kim müdahale edecek ise etsin. Müdürden bişey olacağı yok.

* Baca geniş olacak, kazana az kömür atılacak tahminen 1 el arabası kadar karıştıracaksın kazanı haftada 2 kere sileceksin bak o zaman duman minumum çıkar kazan erken yanacak saat 7,30’da yakarsan saat 8-30-9,00 duman çok olur.

* Sabah kazanı 7:30 yakarsan hem mahalleli yi zehirlersin hemde çocuklar ısınamaz zaten okul yapıldı yapılalı çocuklarımız okula mı gidiyor derin dondurucuya mı gidiyor belli değil. hala ısınma sorunu çözülemedi okulumuzda.

* Sabah çocuklarımızı gönderirken bu okula soğuk hava deposuna gönderir gibi giydiriyoruz. Hiç merhameti olan bir yetkili yok mu? Aynı durumda sizin çocuklarınız olsa ne yapardınız?

* Sebep müdürlerin hizmetliye pazar gününden kaloriferi yaktıramaması saat 7 de yanan kaloriferle ani ısınmaya çalışmak..çözüm okul müdürünün hizmetli Beyefendilere pazar günü rölantide yaktırmasıyla bu sorun ortadan kalkacaaktır....Allah’tan bu sene havalar sıcak gitti pazartesi çoğu okulun soğuk olduğu bilinmekte..Güçlü okul müdürleri istiyoruz hemde hizmetliden güçlü.
Siyasi içerikli yapılan ve belediye başkanlığına aday önerilen yorumlar ise şöyle:

* Adam siyasi ikbal beklentisinde olacağına, bölge koordinatörünü değiştirdim o vekili gönderdim bu vekili getirdim diyeceğine biraz da...

* Bölge koordinatörü nedir açıklar mısınız?

* Siyasi ikbal mi?
Sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün.

* Bekdik’te de ezan okunuyor ya.

* Dün okul müdürü bu gün ilçe milli eğitim müdürü yarın belediye başkanı. Genç dinamik proje üreten ekibi olan sosyal tuttuğunu koparan. Bir kişi. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi artık gençlere yol verilecek. İlçe başkanı genç belediye baskanı da genç olmalı bence.

* Müdür beyin belediye başkanlığını destekliyorum. Artık çapsız ilkesiz siyasi gelecek uğruna insanları harcayan siyaset yerine ilçeyi düşünen iş yapan genç dinamik kişilerin siyasette yerini alması gerektiğini düşünüyorum. Artık Şereflikoçhisar’ın kaderi değişmesi gerek. Müdür beyin de daha cesaretli olması gerek. Çıktığın yolun açık olsun eğitim camiası olarak arkanda yürümeye devam edeceğiz. Sayın müdürüm son bir kaç gündür halkın nabzını yokladığımızda beklediğimizden çok destek alacağımızı göreceksiniz. Onun için korkmayın cesur olun. Unutmayın ki korkakların bu millete vereceği bir şey yok. Geleceği cesur insanlar kurar. Kendinize güvenin bu halk size guveniyor emin olun.

* Müdüre gaz veren çok, anlaşılan büyükşehirli rakip müdürü erken yıpratmaya karar vermiş.

* Adamda vefa olacak, seni oraya getirip asaletini yaptıranı unutup adayım diye kulis yapmayacaksın.

* Kim oraya getirdi ve asaletini yaptırdı?
Bir ara çok sorup soruşturuldu ama sahiplenen olmamıştı.


  1 Mart 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1023 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]