21 Şubat 2018, 14:29 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Söyleyeceklerim var

Söyleyeceklerim var

Söyleyeceklerim var...


Kadın Girişimciler Derneği Başkan Yardımcısı Nezahat Göçmen:
"Söyleyeceklerim var"


Şereflikoçhisar Kadın Girişimci Derneği kurmak için 6 ay önce çıktık yola. Bir kibrit çaktık. Güneş Tepe’de Şereflikoçhisar Ticaret Odası sponsorluğunda yaptığımız toplantıda Atatürk’ün bir sözüyle başlamıştık konuşmamıza  “Vatanını seven görevini en iyi yapandır.” Bırakın geçmişe takılmayı.

Gelecek nesillerin atası olarak ilçemiz için çok çalışmalıyız. Yapılmayacak hiç bir şey yok. Kadın dünyayı değiştirir. Bu proje emektar ve başarılı kadınları buluşturmayı, sosyal ve kültürel olarak ilçemizin tanıtımını sağlamayı,  ürünlerimizin markalaşmasını hedeflemekteler. Kadının toplumsal çevredeki statüsünü arttırmaya yönelik başarılı çalışmalara imza atacak Şereflikoçhisar Kadın Girişimci Derneğimiz kurulmuştur. Faaliyetleri başlayacak. Ne acıdır ki ilçem insanı, derneğimizi siyasi boyuta taşımıştır. Toplumun her kesiminin kendini yenileyeceğini ve gelişimlere açık olacağını düşünerek, değişim olacağına inanıyoruz.

İnsanlar asla umutsuz yaşayamaz. Derneğimizin siyası boyutu yoktur. İnsan ve emek boyutu vardır. Hem dernek yönetiminde hem de üye olmaktan korkan insanları gördüm.

“Üretmek varken neden yardıma muhtaç olalım?” düşüncesinden uzak kurumlardan aldığı yardımlardan muaf olacağı kaygısı taşıyan kadınları gördüm. Bu tür düşünce ve davranışlar şahsi değil ilçemize zarar verir.  Dayanışma ile ilçemizi layık olduğu seviyeye taşıyacağımıza inanıyorum. Sosyal medyadan da takip ettiğim kadarıyla birçok insanın, ilçemizin gelişmesi için yapmak istediği projeler ve sessiz çığlıkları var. Gel gör ki ne söylense ayrımcılık ile sonuçlanıyor.  

İlçemiz çevremizdeki ilçelerle karşılaştırılınca önemli eksikliklerle karşı karşıya olduğu görülüyor. Tarihi geçmişi ile birçok ilçeden daha eski bir tarihe sahip olmasına rağmen gelişmemesi üzerinde düşünürken yaşadıklarım ve gördüklerim beni şaşırtmadı. İlçemiz büyük bir kasaba görüntüsü veriyor. İlçemizde yaşayan insanların yaşam kalitesini artırmak için neler yapılabilir? Sorusunu hepimiz soruyoruz.

İlçemizde yapılan her türlü çalışmada insanların görüşlerinin alınması,  memnuniyet anketlerinin uygulanması ve insanları katılıma davet etmek kalite açısından büyük önem taşımaktadır. Elbette bu yazdıklarımız saydıklarımız gelişim sadece derneğe bağlı değildir. Dernek küçük bir model.  Değerli kadınlarımız Şereflikoçhisar’ımızı biz değiştireceğiz. Yücelteceğiz yükselteceğiz. Başka yolu yok. Üreten kadın başarır.

“Binlerce denizyıldızının karaya vurduğu bir kumsalda adamın biri denizyıldızlarını denize atma cabası içindeymiş başka bir adamda bunu görerek senin bu çaban neyi değiştirecek ki diye sormuş da eline bir denizyıldızı alıp denize fırlatarak bunun için çok şey değişti demiş.” El ele verilmiş adeta ilçemizin gelişmemesi için ama biz “Deniz Yıldızı” hikâyesi misali deniz yıldızlarını kurtarmaya devam edeceğiz.

Projeler geliştirilip uygulanması, etkin bir şekilde zamanın planlanması, kadınların yanı sıra erkeklerin de bu çalışmalara destek veriyor olması sevindirici olacaktır. Çoğunluğumuz doğduğumuz yerde değil doyduğumuz yerdeyiz. Haydi, güçlü kadınlar - oğullar- eşler Şereflikoçhisar Kadın Girişimci Derneğimize desteğinizi bekliyoruz.

Kadınların üretime olan katkısının önemsenmesi, üretilenlerin devamlılığının sağlanması ilçemiz açısından değer taşımaktadır. Memleketimiz yararına olacak düşüncelerle birlik ve beraberlik sağlamak dileğiyle.

Hepinizi saygıyla selamlıyorum.  22 Şubat 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1772 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


The Citizen
Kaleminiz sağlık Nezahat Hanım.. Başarılı işler yapacağınıza inanıyorum. Siyasi olarak düşünceniz olmadığı konuşmalarınızdan / yazılarınızdan siyasilere kıyasla rahatlıkla anlaşılıyor. İşiniz rast gelsin.. İlçeme birlik-beraberlik temennisiyle..
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]