14 Şubat 2018, 14:26 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İYİ Parti İl Başkanından ziyaret

İYİ Parti İl Başkanından ziyaret

Teşkilatı ziyarete gelen İYİ Parti İl Başkanı partisinin görüşlerini açıkladı, iktidarın uygulamalarını eleştirdi...


Teşkilatı ziyarete gelen İYİ Parti İl Başkanı partisinin görüşlerini açıkladı, iktidarın uygulamalarını eleştirdi.

ÖZARSLAN; “İYİ Partiyi iktidar, Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapacağız”

İYİ  Parti Ankara İl Başkanı Dr.Mesut Özarslan, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte İYİ Parti Şereflikoçhisar Teşkilatına hayırlı olsun ziyaretine geldi.

Özarslan ve Yönetim Kurulu Üyelerini; İYİ Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri ile partililer karşıladı.

Parti binasında biraraya gelen İYİ Partililer’den hem İl Başkanı hem de İlçe Başkanı birer konuşma yaptılar, hem de İl Başkanı soruları cevapladı.

AVNİ YILDIRIM;
İlk olarak İYİ Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım bir konuşma yaptı. Yıldırım konuşmasında; “25 Ekim 2017 tarihinden itibaren partimiz kurulmuştur. O tarihten sonrada zaten Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri olarak hızlı bir şekilde teşkilatlanmaya başladık. Ve en kısa zamanda da seçime hazır duruma geleceğiz. Bugün burada İl Başkanımız, bize hayırlı olsun ziyareti için gelmiş bulunmaktadır. Teşekkür ederim kendisine.

Bundan sonrada daha sık gelecek, Şereflikoçhisar’a hizmet babında yardımlarını esirgemeyecek” dedi.

İL BAŞKANI DR.MESUT ÖZARSLAN; TEŞKİLATIMIZ HAYIRLI OLSUN
İlçe teşkilatına hayırlı olsun temennisinde bulunan Özarslan; “Biz 16 Aralık’ta İl binamızı açarak İYİ’ler olarak halkımıza kapılarımızı açtık. Bunlardan biriside şuan içerisinde toplantı yaptığımız, kucaklaştığımız, bir arada olduğumuz Şereflikoçhisar Teşkilatımızın bu güzel merkezi noktada bulunan binası ve teşkilatlarıdır. Allah hayırlı, uğurlu etsin” dedi.

GÜNÜ KURTARMA MANTIĞIYLA İLERLEYEN BİR YÖNETİM ŞEKLİ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ
Özarslan konuşmasını; Şereflikoçhisar denince akla Tuzun geldiğini, tuzun olduğu yerde nakliye ve nakliyenin olduğu yerde bir ticari sirkilasyonun varolduğunu, ama mazotun 5-6 liraya kadar geldiğini, devlete ait tuzlaların satıldığını, “tuz düşecek, daha çok ticaret gerçekleşecek” denildiği halde gelinen noktaya bakıldığında tuz nerdeyse 2 katı fiyatına çıktığını, sadece tuzun değil, hergün enflasyona uğrayan bir çok kalemin ve ihtiyaç malzemenin varolduğunu, yenilen ekmeğin, kurabiyenin tüm hamaddesine kadar nerdeyse dışarıdan ithal eder hale gelindiğini, Tuzlalar gibi Türkiye’nin nerdeyse her tarafına 3283 tane kurumun satılık, bertaraf edildiği bir ortamda insanların artık ne yapacağını, ne edeceğini bilemez hale geldiğini belirterek; “Biz diyoruzki sattınız, ettiniz bunların karşılığı nerde? Yaptığınız toplu konut mu? Hiç de bile. O kendi içerisinde zaten bir yapılanma şekli. Son günlerde insanların eline verdikleri konutları dahi alır hale geldi. Hani siz fakiri konut sahibi yapıyordunuz? Hani onların sosyal çevresini dengeliyordunuz? Tamamen algı operasyonuyla günü kurtarma mantığıyla ilerleyen bir Yönetim şekliyle karşı karşıyayız” şeklinde konuştu.

ARTIK HERKESİN UYANMASI LAZIM
“Çiftçinin tarım yapamaz hale geldiğini, nedeninin mazotun 5-6 liradan tutulduğunu, Genel Başkan Meral Akşener’in göreve geldiği azaman bütün ÖTV’yi kaldıracağını ve mazotu 1,5 TL’den vereceğini,  kurban bayramlarında anguslardan bahsedildiğini, büyükbaş hayvan ithal eder hale gelindiğini, yediği samana kadar ithal eder hale gelindiğini,

Akıllı projelendirmelerle, istihdam şekilleriyle ve de halkını soyan yüzsüzleştiren değil, tam tersi halkı güçlendiren ve ona istihdam sağlayan, ona projeler ürettiren, ona kooperatifleştirme mantığını ve topraklarını bir bütün halde nasıl Tarımı kullanabileceğini öğretilmesi gerektiğini,

Hayvancılık yapanların çocuğuna ‘aman oğlum burada durma, bu işleri yapma. Git yeterki şehirlerde kapıcılık yap, birilerinin yanına gir, asgari ücretle çalış’ şeklinde söylendiklerini belirterek; “Toplumun itildiği nokta maalesef bura, artık buna herkesin uyanması lazım, görüyor olması lazım” dedi.

ACABA HAYALLERİNİZ CUMHURİYETİ YIKIPTA YENİ BİR DEVLET Mİ KURMAK?
Eğitim konusuna da değinen Özarslan; Bir sene geçmeden durmadan yeni bir sistem değişikliğine gidildiğini, insanların evlatları noktasında ne yapacağını şaşırdığını, gelecekteki nesillerin hangi noktada yetişeceğinin belli olmadığını, bizim kendi Kültür kodlarımızın olduğunu, bu kodlarla devlet kurulduğunu, Cumhuriyetin temelini oluşturan mantıkta bu ilim, bilim felsefesi mantığı ve ülkeye milli değerlere sahip olma mantığı olduğunu söyleyerek; “Geldiğimiz noktada yeni hayaller var maalesef yeni Türkiye. Neyin yeni Türkiye’si? Siz neyi kastediyorsunuz her yere yeni Türkiye yazaraktan? Acaba sizin hayalleriniz 2023’te bu Cumhuriyeti yıkıp yeni bir devlet mi kurmak?
Hadi be oradan.
Biz İYİ Partililer olarak hiçbir zaman buna da müsaade etmeyeceğiz. Türk Milleti de müsaade etmeyecek ve Cumhuriyet’in her zaman savunucusu olacağız” dedi.

LİSE HEYECANIYLA ALINAN KARARLAR NOKTASINA GELMİŞTİR
“Sağlık sektörünün tamamen çökmüş olduğunu, Eczaneden ilaç alırken hem %’sinin alındığını hem de muayene ücretinin alındığını, kanser ilaçlarının kısıtlı satıldığını belirterek; “Sen neyi düzelttin? Sen neyin kotasını veriyorsun? Ne adına? Birilerinin rant elde etmesi adına. Sen bunu devlet olarak üstleneceksin. Devlet olarak alacaksın.” şeklinde konuştu.

Sıfır komşu problemine geldiğimizi, herkesle sorunlu halde olduğumuzu, Belediyecilik mantığıyla gidildiğini, İlkokul, Ortaokul, lise heyecanıyla devletin yönetildiğini belirterek; “Devletin kendi öz kültür kodlarının olduğunu, bunların; Dışişleri Bakanlığı, Genel Kurmay Başkanlığı ve MİT olmak üzere 3’lü koordinasyonuyla yönetilen bir liyakatlı kurum iken gelinen noktada, Lise heyecanıyla alınan karar noktasına gelmiştir” dedi.

HEPİMİZ ŞEHİT OLMAYA HAZIRIZ
Özarslan, Afrin harekatına da değinerek “hepimiz şehit olmaya hazırız” şeklinde söylediği konuşmasında  şunları dedi; “Afrin harekatı başlayarak ordumuz orda şu anda savaşıyor. Hergün şehitler geliyor. Burdan şehitlerimize Allah rahmet eylesin diyoruz. Mekanları cennet olsun.
Ama bu nokta nasıl geldi? 2013-2014’de o ucube adam Salim Müslim’e kırmızı halılar serip, onları karşılayıp, devlet bazında anlaştıran ben değildim, sizlerdiniz.Teröristleri hem beslediniz, hem baktınız, şimdi de onlarla savaşıyoruz maalesef. Bura bizim Misaki Milli sınırımız. Ordumuz tabiî ki oraya girecek ve de muzaffer olması için bizler hep duacı ve desteğiyiz onlara. Birde utanmadan diyorki; İYİ Partililer buna karşıymış. Hadi be oradan. Burdakiler dahil olmak üzere, Türkiye’deki İYİ Partililer dahil olmak üzere hepimiz orda şehit olmaya hazırız.”

İYİ PARTİYİ İKTİDAR, MERAL AKŞENER’İ CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ
İYİ Parti’yi iktidar, Meral Akşener’i de Cumhurbaşkanı yapacaklarını belirten İl Başkanı Özarslan; “Biz halk harekatıyız. Hiçbir zaman ayrım yapmadan, vatan, millet sevdalılarının biraraya geldiği, gelecek nesilleri düşünen, ne sağcı, no solcu, ne alevisi, ne sünnisi, ne kürdi, ne lazı hepimiz biraraya geldik. Ortak vatan paydasında hedefe kitlendik. Ülkenin geleceği adına, çocuklarımızın  geleceği adına, en yakınlardaki seçimlerde biz İYİ Partimizi iktidar yapacağız, Meral Akşener Hanımefendi’yi de Cumhurbaşkanı yapacağız.

13 ayımız var. Hep birlikte gelin bu işe el atalım. Bütün demokrasi dersini de gösterelim, ülkeye nasıl sahip olunur onu da gösterelim, hep beraber iktidara yürüyelim” dedi ve hünkar Hacı Bektaşı Veli’nin, “bir olalım, iri olalım, diri olalım” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.


    15 Şubat 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1330 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]