14 Şubat 2018, 14:22 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İYİ Parti İlçe Kongresi Yapıldı

İYİ Parti İlçe Kongresi Yapıldı

İYİ Parti İlçe Kongresi Yapıldı...
İYİ Parti Şereflikoçhisar Teşkilatının 1.Olağan Kongresi yapıldı ve kongre sonucunda Avni Yıldırım Başkan seçildi.

Kongreye; İYİ Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Batuhan Yılmaz, yine İYİ Parti’nin kurucular kurulu üyesi Uğur Poyraz ile Yönetim Kurulu Üyeleri ilçemizden; Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin, Esnaf, Kredi ve Kefaalet Kooperatif Başkanı Mithat Eraslan, Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt, CHP İlçe Başkanı M.Celal Ünsal ve bazı Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mutlu Öcal ve bazı Yönetim Kurulu Üyeleri ile partililer katıldı.

Kongreye katılan misafirlerle birlikte ilk olarak parti binasının açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra Kongre yapıldı.

KONGRE
Kongrede ilk olarak divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına Partinin kurucular kurulu üyesi Uğur Poyraz, Divan Başkan Yardımcılığına İl Başkan Yardımcısı Batuhan Yılmaz, Katip Üyeliklere ise Ankara İl Yöneticisi Gürkan Erenel, Güngör Doğan ve Ahmet Şahin seçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mesajı okundu.

Faaliyet raporu Avni Yıldırım tarafından okundu. Avni Yıldırım raporda; “25 Ekim 2017 tarihinde İYİ Parti kuruluşunun ardından 28 Kasım 2017 tarihinde İlçe Teşkilatı kurulma görevi tarafımıza tebliğ edildikten sonra çalışmalarımızı başlattık.
Geçici Yönetim Kurulunu oluşturularak hizmet binamızı kiralamak suretiyle demirbaş alımlarını yaparak binamızı faaliyete geçirdik. Ve üye kayıtlarına başlayacak hale getirdik.
66 delege ile kongremizi hazır hale getirdik. Kongremizin vatanımıza, milletimize ve Şereflikoçhisar’ımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.
Okunan rapor oybirliğiyle kabul edildi.

Mali raporda Mustafa Yavuz tarafından okundu. Tahmini bütçenin 100 bin TL olduğu belirlenirken okunan rapor oybirliğiyle kabul edildi.

Siyasi konuşmalar kısmında İl Başkan Yardımcısı Batuhan Yılmaz söz aldı. Yılmaz konuşmasında; “Kıblemizin devlet olduğu, aşkımızın millet olduğu ve bayrağımızla ilgili hassasiyetlerimizi, mesleğimizle, özel hayatımızla, sosyal hayatımızda defaatle uygulamaya koymaya çalıştık.
Tabi Türk devlet geleneğinde ve İslam devlet geleneğinde, lidere bağlılık esastır. Ama son 15 yıldır gördükki toplum, bağımlı hale getiriliyor.
Bizde uyuşturucuya bağımlılık olur, sigaraya bağımlılık olur, alkole bağımlılık olur. Liderlere sadakat olur, bağlılık olur. Bizler İYİ Parti’ye Genel Başkanımızın yakmış olduğu bu ışığa, kendimizi, milletimizi, toplumumuzu bağımlılıklarından kurtarmak için yola çıktık. Umarım ve dilerim ki hepimiz bu ülkede, bu ülkenin her bir ferdinin düşünebilen, üretebilen bağımlılıklarından kurtulmuş bir hale getirebiliriz.

İYİ Parti’nin öncelikli amaçlarının içerisinde toplumu ve kendimizi iyileştirmek var. Bu amaçla yola çıktık” dedi ve kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konuşmadan sonra seçime geçildi.

Seçim sonucunda Avni Yıldırım Başkan oldu. Yönetim Kurulu Üyeliğine de; Hacı Ömer Tekin, Kuddusi Acar, Mustafa Yavuz, Halil Kılıç, Güray Koçak, Sema Durmaz, İbrahim Otyakmaz, Eyüp Yıldız, Tolga Koçak, Ali Tolu, Tuncer Görgülü, Süleyman Baysal, Nurhan Ünal, Mustafa Abay, Galip Solmaz, Kemal Güzel, Nejdet Çetin, Aysun İpek Ayan, Özgül Deniz, Dilek Yüksel, Zahide Yıldız ve Ömer Işılak seçildi.

İl Delegeleri de; Avni Yıldırım, Kuddusi Acar, Mustafa Yavuz, Sema Durmaz ve Halil Kılıç (yedek) oldu.


  15 Şubat 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2083 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]