14 Şubat 2018, 14:20 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Seyhan; 4 doktorumuz bu hafta göreve başlayacak

Seyhan; 4 doktorumuz bu hafta göreve başlayacak

Seyhan; 4 doktorumuz bu hafta göreve başlayacak...
AKP ilçe Başkanı: 4 doktorumuz bu hafta göreve başlayacak.

AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, ilçemizin sağlık sistemindeki sorunlarıyla ilgili yaptığı çalışmalarla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Göreve geldiği günden beri hemen hemen her gün sağlık sistemindeki sorunlar ve doktor eksikliği ile ilgili şikayetlerle mücadele ettiğini belirten Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, bu konuda yaptığı girişimler ve çalışmalar sonucu ilçemize 4 farklı branşta uzman doktor ataması yapıldığı müjdesini verdi.

Sağlık Komisyon Üyesi Adana Milletvekili Necdet Ünüvar’la yaptığı girişimler sonucu önce hastaneye doktor kadrosu, sonrasında ise doktor ataması yapıldığını belirten Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, eksik branşlardaki doktor atamaları için çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Salı günü Ak Parti ilçe Başkanlığında basın mensuplarıyla bir araya gelen Ak Parti ilçe Başkanı Erkan Seyhan burada düzenlediği basın toplantısında; “Afrin Zeytin dalı harekatında yer alan Mehmetçiklerimize Allah kuvvet versin. Rabbim ordumuzu muzaffer kılsın. Bu uğurda şehadet şerbeti içen şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, acılı ailelerimize sabır, harekatta yer alan yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Göreve geldiğimiz günden beri ilçemizin en büyük sorunlarından biri olarak sağlık sistemindeki sorunlarla ilgili şikayetler alıyorduk. Bu ilçemizde hem sağlık hem de ekonomik olarak ciddi bir sorun oluşturuyordu. İlçemizdeki doktor eksikliği nedeniyle hem vatandaşlarımız sağlık olarak mağdur oluyor hem de sağlık sorunları için Ankara ve Aksaray’a gitmek zorunda kalıyorlardı. 

Bu konuda yaptığımız girişimlerde ilk olarak İl Başkanımız Mustafa Nedim Yamalı ve Bölge Milletvekilleri ile görüşmelerimiz oldu. Bu konuda Adana Milletvekilimiz Sağlık Komisyon Üyesi Necdet Ünüvar ile yaptığımız görüşme sonrası önce Devlet hastanemizde yeni kadroların açılmasını sağladık.

Daha sonra yapılan 2018 Yılı ocak dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle gerçekleştirilen atamaları takip ederek İlçemiz Devlet Hastanesine doktor atamalarını sağladık.
Yapılan atamalar ile ilçemiz Devlet Hastanesine, Göz Doktoru Uzman Doktor Hatice Seren Kanar, Nöroloji bölümüne Uzman Doktor Nursen Aslan, Dahiliye bölümüne Uzman Doktor Murtaza Bekar, Ağız ve Diş Sağlığı Bölümüne Diş Hekimi Gülhan Yavuz’un ataması yapıldı. Yapılan atamalar ile ilçemiz Devlet hastanesinde bulunan uzman Doktor sayısı 9’dan 13’e çıktı. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmasının devamında Devlet Hastanesine alınması planlanan Mamogrofi cihazına da değinen Seyhan, bu konuda Bölge Milletvekilleri ile yapılan görüşmenin olumlu sonuç verdiğini ve en kısa zamanda ilçemiz Devlet Hastanesine Mamografi Cihazının geleceğini ifade ederek; “Göğüs Hastalıkları konusunda erken teşhis konusunda önemli bir cihaz olan Mamogrofi cihazının ilçemize kazandırılması için büyük bir gayret gösteriyoruz. Bu konuda ciddi bir mesafe kaydettik. İnşallah bu konuda önümüzdeki günlerde ilçemiz kamuoyuna sevindirici haberi vereceğiz. Hastanemizin branş doktorlarını tamamlamak ve farklı branşlarda doktorlarımızın gelmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Şereflikoçhisar’lı hemşerilerimiz her şeyin en iyisine layıktır. Hemşerilerimizin mutlu ve sağlıklı olması bizim için olmazsa olmazlar arasındadır. Amacımız Allah’ın rızasını kazanmaktır” dedi.

Basın toplantısının son bölümünde diğer konularda yapılan çalışmalara da değinen Ak parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, ilçemizin hem ekonomik hem de fiziki anlamda gelişmesini sağlamak için yürütülen çalışmalara ara vermeden, tüm güçleriyle çalıştıklarını, bu onu da yapılan girişimlerin olumlu yönde yol aldığını söyledi.


   15 Şubat 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1569 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]