14 Şubat 2018, 13:59 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Acu, Seymenli Barajında çalışmalar devam ediyor

Acu, Seymenli Barajında çalışmalar devam ediyor

Murat Acu Seymenli Barajında çalışmaların devam ettiğini açıkladı...
Murat Acu Seymenli Barajında çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

DSİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada Seymenli Barajı’nda çalışmaların hızla devam ettiği belirtildi.

Genel Müdür Murat Acu tarafından e-posta aracılığıyla yapılan açıklamada şöyle denildi:

DSİ Ankara’ya yaptığı yatırımlarla Ankara ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Ankara ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

DSİ Genel Müdürlüğü olarak son 15 yılda Ankara’da yıllık 7,41 milyon m3 içmesuyu sağladık. 22 baraj ve 9 gölet inşa ettik 153.355 dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimize yıllık 100 milyon TL zirai gelir artışı sağladık. 76 derenin ıslahını tamamladık.

Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu’nun talimatıyla başlatılan ve büyük sulama projeleri alanları dışında kalan kırsal kesimlerde kısa sürede sulu tarıma geçilmesi ve civardaki içme kullanma suyu ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenen “GÖLSU” projesi kapsamında Ankara ilinin de nasibini aldığını belirten DSİ Genel Müdürü Murat ACU; Şereflikoçhisar Seymenli Barajında çalışmalar hızla devam etmektedir. Şereflikoçhisar Seymenli Barajında depolanacak su ile 1,1 Milyon m3 yıllık 1.440 dekar zirai arazinin sulanması sağlanacaktır. ‘’dedi.

Kil çekirdekli kaya dolgu tipinde inşa edilen Seymenli Barajının yüksekliğinin 30,93 metre olduğunu, Projenin tamamlanması ile 2017 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 936 Bin TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini belirten DSİ Genel Müdür ACU; Bu projenin yapılmasında en büyük destekçimiz Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şükranlarımı sunuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. ‘dedi.


  15 Şubat 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1133 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]