07 Şubat 2018, 14:03 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Çiftçilere IPARD II programının 3.çağrısı yapıldı

Çiftçilere IPARD II programının 3.çağrısı yapıldı

Çiftçilere IPARD II programının 3.çağrısı yapıldı...


İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından organize edilen bir toplantıyla, çiftçilere, TKDK uzmanları tarafından IPARD II programının 3.çağrısı yapıldı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)’nın Uzmanları Nurhayat Ulusoy, Arife Kutluca ve Adem Gökhan Ceylan tarafından çiftçilere konular aktarıldı.

Toplantıya; İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şenol Görgülü, Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt ve çiftçiler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şenol Görgülü, bu yıl Şereflikoçhisar’da IPARD hibe desteğinden daha fazla çiftçilerin faydalanmasını istediğini söyledi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, 21 Aralık 2017 tarihinde IPARD II Programı Üçüncü Başvuru Çağrı İlanına çıktığı ve bu başvuru çağrı İlanı kapsamında sadece “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” ile “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” sektörleri kapsamında başvuruların kabul edileceği belirtildi.

Toplantıda ayrıca; Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun, bu yıl toplam bütçesinin 252 milyon avro olan 3.çağrı ilanı çerçevesinde; süt yetiştiriciliği, et hayvancılığı, kanatlı et yetiştiriciliği, tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, mantar, sera, arıcılık, kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetleri, kültür balıkçılığı, makine parkları ve yenilebilir enerji başlıklarında %40’tan %70’e varan oranda hibe fırsatı sunduğu ifade edildi.

Destekten faydalanmak isteyen çiftçilerin, başvurularını 12 Şubat 2018 – 12 Mart 2018 tarihleri arasında yapmaları gerektiği belirtilirken konu hakkında ilgili Uzmanlar tarafından çiftçiler detaylı bir şekilde bilgilendirildiler.

Çiftçilerin sorularının cevaplandırılmasının ardından toplantı sone erdi.  8 Şubat 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1231 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para