31 Ocak 2018, 14:26 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Mehmet Çetin, Gökçek'in süresini aştı

Mehmet Çetin, Gökçek'in süresini aştı

GÖKÇEK’in SÜRESİNİ AŞTI...


Melih Gökçek 23 yıl Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı yaparken, Mehmet Çetin oda başkanlığında 25 yılı geride bıraktı

Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı’na aday olarak Musa Gündoğan ve Mehmet Çetin’in katıldığı seçimli kongre Pazar Günü yapıldı ve Mehmet Çetin tekrar Başkan seçildi.

Yeniden seçilen Mehmet Çetin, böylece 25 yıldan bu tarafa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığının ardından kendisine tekrar bir dönem daha Başkanlık yapma hakkı verildi.

Kongrede ilk olarak Divan oluşturuldu. Divan Başkanı ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, Başkan Vekilliğine Hasan Serin, Üyeliğine de Aydın Candan, Hakan Öztaş ve Fatih Fidan seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Başkanlık divanına tutanakları imzalama yetkisi verildi.2014-2017 yılları Yönetim Kurulu faaliyet raporu, Denetim raporu, bilanço gelir ve gider hesapları Tamer Çetin tarafından okundu. Raporların okunmasından sonra ayrı ayrı oylanarak oybirliğiyle kabul edildi. Yeni dönem çalışma programı ile bu program içinde yer alacak olan eğitim, teorik ve pratik kurs programları ve tahmini bütçe görüşüldü.

Buna göre, 2018 yılı tahmini bütçe 137.700 lira olarak belirlenerek oybirliğiyle kabul edildi.Aylık ücretlerin, huzur haklarının, yolluk ve konaklama ücretleri de; Başkan ücretinin bir yıllık olarak 30 bin Lira, huzur hakkının 10 bin 800 lira olduğu ve sekreter 24 bin lira olarak belirlendiği ifade edildi ve oybirliğiyle kabul edildi.

Kuruluş amacını gerçekleştirmeye yönelik gayrimenkul ve her türlü taşıt alım ve satımına, gayrimenkul karşılığında ödünç para alınması hususunda yönetim kuruluna yetki oybirliğiyle verildi.

Kurulmuş veya kurulacak şirketlere ve kooperatiflere iştirak etmek, amaçlarına uygun olarak eğitim ve öğretim kurumları kurmak üzere vakıf kurmaya karar ve bu konudaki işlemleri yürütmek üzere yönetim kuruluna yetki de oybirliğiyle verildi.

Dilek ve temenniler kısmında adaylar birer konuşma yaptı.

MUSA GÜNDOĞAN:
İlk olarak Musa Gündoğan söz aldı. Gündoğan konuşmasında şunları söyledi;

Şuanda Ülkemizin bekası için Afrin Zeytin Dalı harekatında görev yapan tüm askerlerimizin Allah’ım yar ve yardımcıları olsun. Şehitlerimizi rahmet ve dua ile anıyorum, Gazilerimize acil şifalar diliyorum.

Öncelikle üzülerek belirtmek isterimki ilçemizde ticaret durma noktasına geldi. Her geçen yıl bir önceki yılı aratır oldu. İlçemiz konum olarak çok iyi bir yerde bulunmaktadır. E-90 karayolu gibi bir meyvemiz varken görüyoruzki biz bu meyveyi yiyemiyoruz. Neden bununla ilgili bir çözüm yolu aranmıyor, biliyoruzki E-90 kenarındaki bütün iş yerlerimiz sıkıntı yaşamaktadır.

Üzülerek belirtmek isterimki maalesef her geçen gün nüfusu azalan göç veren bir ilçe haline geldik.
Odamızın görevi; İlçemizdeki mevcut esnaflarımızın sorunlarını dinleyerek çözüm yolu aramaktır ve çözümün sağlanmasına önder olmaktır. Birlik ve beraberliğimizi sağlayıp gerekli istişare toplantıları yapmaktır. En son esnaflarımızla ilgili ne zaman bir toplantı yapıldı, toplantı yapılamıyorsa, peki hangi esnafımız ziyaret edilip sıkıntı ve sorunları dinlendi.

Tekrar belirtmek istiyorum; ben işim olsun diye değil, hizmet için adayım. Başkanlığı meslek halinden çıkaracağıma sizlerin huzurunda söz veriyorum” dedi.

Musa Gündoğan, göreve geldiğinde yapmak istediği görevlerden kısaca bahsettikten sonra konuşmasını şu sözlerle bitirdi;

“İlçemizde bir değişimin şart olduğunu düşünüyorum. Yeni yüz ve genç kadromla bu göreve talibiz. Değişimi birlikte başarmak için desteklerinizi gönülden bekliyorum.
Sayın Mehmet Başkanım bizim için çok değerlidir, kendisine çok saygı duyuyoruz. Adaylığımız süresince bizlere nazik yaklaşımından dolayı teşekkür eder, 25 yıl boyunca ilçemize verdiği hizmetlerden dolayı canı gönülden teşekkür ederiz.

Başkanım, sevgili esnaf ve sanatkar arkadaşlarımın özellikle değinmemi istediği bir konu var.

İlçemizde mobilya ve marangoz işletmelerimiz varken tarafınızdan esnaf ve sanatkarlar odasının mobilyalarını neden Kırşehir esnafından alındığını bilmek istiyorlar” şeklinde konuşarak kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

MEHMET ÇETİN:
Kongrede konuşan Mehmet Çetin; “Genel Kurulumuzun başta ilçemize, Ülkemize ve Esnaf ve Sanatkarlarımıza hayırlar getirmesini temenni ederim.

Tarihi şan ve zaferlerle dolu Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin Barış Harekatında yürüttüğü Zeytin Dalı harekatında yer alan tüm Mehmekçiklerimizin Allah yar ve yardımcıları olsun. Şuan hastanede tedavi gören Yönetim Kurulu Üyemiz Tuncay Seyhan’a geçmiş olsun der, tüm hastalarımıza acil şifalar dilerim.

Gönlünde vatan, millet ve bayrak sevgisini vazgeçilmez bir tutku olarak taşıyan, vergisini namusluca ödeyen biz Esnaf ve Sanatkarlar olarak çalışmadaki amacın kazanmak olduğu gerçeği hepimizin malumlarıdır.

Yaptığımız çalışmaları ve hizmetleri sizlere Faaliyet raporunda sunduk. Bunları tekrar ederek sizlerin zamanını almak istemiyorum.

Oda Başkanlığımız olarak görev ve sorumluluklarımız kanun ve yasalarla belirlenmiştir. Bugüne kadar sizlere yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermedik. Bugün de çıkıp tekrar sizlere altından kalkamayacağımız görev ve sorumluluklarımız dışında yer alan işleri yapacakmış gibi anlatmaya gerek yok. Bu şartlar altında hiçbir esnafımızı mağdur etmeden, esnafımızın yasal çerçevelerde her zaman yanında olarak esnaf ve sanatkarımıza hizmet etmeyi kendimize görev bildik.

Uzaktan yakından gelerek teşrifleriyle genel kurulumuzu şereflendiren misafirlerimize ve esnaf ve sanatkarlarımıza tekrar hoş geldiniz der, kongremizin hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.
Konuşmalardan sonra seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda; Kullanılan 538 oyun 2’si geçersiz sayıldı, 363 oy Mehmet Çetin 173 oy Musa Gündoğan aldı.

Buna göre Mehmet Çetin, 25 yıl Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığından sonra tekrar bir dönem daha Başkanlığa seçilmiş oldu.

Mehmet Çetin’in Yönetim Kurulu ise şöyle; Hasan Aktay, Ahmet Çetin, Tuncay Seyhan, Dursun Eraslan, İsmail Yanarada ve Emin Kılıç.
Denetim Kurulu ise: Cebrail Kurucu, İlker Demirkan ve Bektaş Azılı

Oda Başkanlığında 25 yılı geride bırakan ve 4 yıl süreyle yeniden seçilen Mehmet Çetin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını 23 yıl yürüten İ. Melih Gökçek’in de başkanlık süresini aşmış oldu.

  1 Şubat 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2065 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para