31 Ocak 2018, 14:02 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Dolandırıcılara karşı uyarı yapıldı

Dolandırıcılara karşı uyarı yapıldı

Kaymakamlık, dolandırıcılık olaylarına karşı kamuoyunu uyarıcı açıklama yaptı....


Kaymakamlık, dolandırıcılık olaylarına karşı kamuoyunu uyarıcı açıklama yaptı.

İlçemizde son zamanlarda telefon dolandırıcılığının yaygınlaşması nedeniyle, Kaymakamlık tarafından konuyla ilgili halkımızı dolandırıcılara karşı uyarıcı bir açıklama yayınlandı.

Kaymakamlık internet sitesinde “Kamuoyunun Dikkatine!” başlığıyla yayınlanan uyarıcı açıklama şöyle;

“KAMUOYUNA ÇEŞİTLİ ŞEKİLLERDE YANSIYAN TELEFON DOLANDIRICILIĞI HADİSELERİ SON GÜNLERDE İLÇEMİZDE DE YAŞANMAKTADIR.

BU KAPSAMDA KAYMAKAMLIĞIMIZCA AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMALARIN YAPILMASINA GEREK DUYULMUŞTUR.

1- Kendini üst düzey kamu görevlisi olarak tanıtan (Vali, Vali Yardımcısı, Kaymakam vb.) ve çeşitli gerekçelerle verilecek banka hesap numaralarına  havale/EFT yapılmasını isteyen kişilere itibar edilmemesi, zira hiçbir Kamu görevlisi vatandaştan kendisine veya 3. Kişilerin nam ve hesabına para istemez.

2- Kendisini Savcı, Hakim, Polis vb. unvanlar  ile tanıtarak; şahsınızın bir suça karıştığı, hakkınızda soruşturma vb. olduğunu ve bunun için para yatırmanız gerektiği vb. gibi telefon konuşmalarına  itibar edilmemesi, zira hiçbir adli vakada soruşturmayı yapan birimler telefonla vatandaştan para istemezler.

3- PTT ve Banka görevlilerinin kendilerini arayarak üst düzey Kamu görevlilerinin unvanlarını kullanarak havale/EFT yapmalarını, parayı ben hemen gönderiyorum vb. gibi beyanlara itibar etmemeleri, zira Kamuda özellikle mali hususlar belli kurallar çerçevesinde ve genelde yazılı olarak yapılmaktadır.

4- Vatandaşlarımızın, uluslar arası kodlar ile başlayan ve bilmedikleri numaralardan bırakılan çağrılara itibar ederek geri arama yapmamaları,

Yukarıda belirtilen olaylar ile karşılaşıldığında vakit kaybetmeden kolluk birimleri  ile irtibata geçilmesi hususları;  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”  1 Şubat 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1130 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]