31 Ocak 2018, 13:53 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kaldırım yolu sürücüleri isyan ettiriyor

Kaldırım yolu sürücüleri isyan ettiriyor

Kaldırım yolu sürücüleri isyan ettiriyor...
Kaldırım yolu, tuz çeken kamyon sahiplerini ve kırk haneli Hındıllı Yaylası yerleşim yerinde oturanları bezdirdi.

İlçemizin temel ihtiyaçlarından olan yoğurt, süt, peynir ve yumurta arzını karşılayan Hındıllı Yaylası sakinleri yollarının bir an önce yapılmasını istiyorlar.

Mahalle Muhtarı Yusuf Coşkun ve Aza Uğur Yaşlı, yolun durumunu birçok kez yetkililere söylemelerine rağmen bir değişikliğin olmadığını söylüyorlar.

Geçen ay kaldırım yolu asfaltının kazınmasından beri yolun yapılmasını umutla beklediklerini dile getiren Yeşilova Mahallesi Muhtarı Yusuf Coşkun “Kaldırım yolunun asfaltını geçen ay kazıdılar. Yol çalışmasını yapanlar kendilerine sorduğumuzda  havaların iyi olduğunda asfaltlanacağını söylediler.Yolumuzun bir an önce yapılmasını istiyoruz. Hındıllı Yaylasında oturanlar mağdur.
Cumartesi pazarına yoğurt getirenlerin yoğurtları, gelene kadar ayran oluyor” şeklinde konuştu.

Yeşilova Mahallesi Azası Uğur Yaşlı, Hındıllı Yaylasında kaldığını, iş yerinin ilçede olmasından dolayı günlük gidiş geliş yaptığını, her seferinde aracının ön düzenini değiştirdiğini ifade ediyor ve ”işim nedeniyle ilçeye günlük geliş- gidiş yapıyorum. Kaldığımız yerin ilçeye iki yolu var. Kaldırım yolu tuz taşımacılığı yapan 60-70 tonluk büyük araçların geçişinden dolayı çökmüş durumda” dedi.

Kaldırımda yapılan tuz üretiminin ilçe ekonomisinin can damarı olduğunu sözlerine ekleyen Yaşlı; “yollarımız kullanılamaz halde. Sorunumuzu iletmediğimiz yer kalmadı. Başkente bağlı olan ilçemize ve mahallemize bu yol yakışmıyor.” Dedi.

Diğer yandan yolun bozukluğunun tuz çeken kamyon ve tırlarda da arızalara neden olduğunu belirten sürücüler, yolun bir an önce yapılmasını istiyorlar.    1 Şubat 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1136 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları