31 Ocak 2018, 13:01 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

Parti siyasetçiliği

Parti siyasetçiliği

Parti siyasetçiliği...


Siyasette siyasetle iştigal edenler, üyesi  olduğu  ‘PARTİ’ denilen yasal kurumla ve ülkesiyle, milletiyle, egemenliğiyle bayrağıyla..iç içedir.

Siyasi parti temsilcileri il, ilçe teşkilat başkan ve üyelerini  seçerken önce o şahsın siyaset bilgisi bakımından yaklaşımını ölçmek zorundadır.

Seçilenin, toplumu yansız huzurlu kılacak ihtiyaçları, yenilikleri  kavrayacak girişimciliği ve hitap etme kabiliyeti, kendini siyaset terminolojisiyle doyumlu hale getirmesi uygundur.  Kendinde olması gereken ruh ve cesaret basiretliği partiden ziyade toplumunda çare olmalıdır.

Siyaset eylemi her partinin ayrı teşkilat kavramıdır. Vatanını, ulusunu, bayrağını sevdiğini ve daima bağımsız  olduğunu vurgular. Üyelerini,  değişken söz hitabeleriyle PARTİ  camiasına benimsetmek ister, haklılığını söyler.

Dünyadaki ilahi din mensuplarının  güttüğü yol (tarikat) gibidir bu davranışlar. Din tarikatçılığı 2500 yıldır devam eder, PARTİ siyasetçiliği de 1800’lerden devam eder: Söz erki, etkinliğini bulduğu zamandan beridir.

“Bu benzetmen isabetsiz ise duygu ve davranışlarınızı  azade edin edebilirseniz.”

PARTİ tüzüğüne göre başkan ve üyeleri hareket ederler; söz erki de tüzük gereği başkan ve gurup temsilcileriyle topluma duyurulabilir.  Partinin her üyesi başkandan veya guruptan arî olarak sözünü PARTİ SAV’ı  olarak söyleyemez, meclislerindeki oturumları anlatamaz,  ancak kendi görüşlerinin hürlüğü gurupça açıklanır, kanaatindeyim.

Yerel basınımızda okuduğumuz ve seçilen yeni kurum başkanlarına, ilçeye ve insanına her ihtiyaçta daha hayırlı olması dileğimizdir. İlçeyi geliştirmek, sıkıntılarını gidermek için yeni fikirlerle beslenen gençlere ihtiyaç olduğu bilinmektedir.

Yerel basınımızda, PARTİ GENÇLİK KOLLARI hakkında partilerimizin duyarlı olduğu çok bahsedilmemektedir. PARTİ  kendi ilçesinde GENÇLİK KULÜPLERİ var etmeli kanaatindeyim,  bunlara da ihtiyaç olduğu hissedilmelidir. Gençlik kulüplerigençlerle yeni fikirlere,  ihtiyaçlara çare arayıp kendi PARTİsine öneri sunmalıdır kanaatindeyim, gençler kulüplerinde kulis faaliyetleriyle,  ilçenin ve ülkenin gidişatında yön bulacak sağlam girişimlerde bulunabilirler kanatindeyim. Kulüpler aynı zamanda siyaset bilgileri veren ekoller de olmalı, bunlara ait  güncel yayınlar bulundurulmalıdır.

PARTİ GENÇLİK KOLLARI demek gençlerden (erkek  kadın)   olarak algılanmalı ve iki kısım gençlik gibi düşünülmemeli, uygulama yapılmamalı kanaatindeyim.

PARTİ başkan ve üyeleri, gençlik kulüpleriyle desteklenmeli, kollanmalı ve halka da inilerek tansiyonları ölçülmeli kanaatindeyim.

PARTİ’ye seçilen  yeni başkan ve üyeleriyle gençlik kulüplerinin, biz seçmenlerle daha özverili yakınlaşmaları dileğimdir. Seçilmişlere ve seçileceklere hayırlar ederim.

  1 Şubat 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1359 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.062 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para