24 Ocak 2018, 14:08 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Yüksekokul Fakülte oluyor

Yüksekokul Fakülte oluyor

Yüksekokul Fakülte oluyor...


A.Ü. Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu
FAKÜLTE OLUYOR

Aksaray Üniversitesi’ne bağlı Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne bağlı Fakülte oluyor. Bununla ilgili YÖK Genel Kurulu’nda alınan karar Bakanlığının onayına sunuldu.

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal imzasıyla bakanlığa gönderilen yazıda şöyle denildi:

Milli Eğitim Bakanlığına

07.12.2017 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında alınan kararla Aksaray Üniversitesi bünyesinde yer alan Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu’nun bağlantısının değiştirilerek Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne bağlanması ve adı geçen yüksekokulun Şereflikoçhisar Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ne dönüştürülmesi uygun görülerek gereği için Bakanlığınıza arzına karar verilmiştir.

2809 sayılı Kanun’un 4633 sayılı Kanun’la değişik Ek 30’uncu maddesi uyarınca, tensiplerinize arz ederim.

Bakanlığın onaylaması halinde okulun adı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Şereflikoçhisar Uygulamalı Bilimler Fakültesi olacak.


    25 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2353 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Veli
Çocuğunuza tercih yaparken Ankara yıldırım Beyazıt üniversitesi mi tercih edersiniz. Yoksa Aksaray üniversitesi mi.
Hüsran
Mevcut Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksek Okulu 4 yıllık lisans diploması veriyordu. Şimdi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ilçemizde fakülte açıyor ve açılacak bölümlerde lisans diploması verecek pratikte değişen bir şey olmayacak. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin açacağı bölüm sayısının fazla olacağını düşünmüyorum. ilçemizde buna kim öncü olduysa yanlış yapmıştır.Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin ilçemize uzak ve büyük bir üniversite olduğu için pek ilgi göstereceğini düşünmüyorum.Büyümeye elverişli ve bize daha yakın Aksaray üniversitesine gerekli yardım ve ilgi gösterilseydi birçok bölüm açılabilirdi hatta açılacaktı. şimdi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, aksaray üniversitesi tüm öğretim görevlilerini ve personelini çektiği zaman aynı sayıda personel gönderecek mi? bu olay bana aksaraya bağlanmayalım ankaraya bağlanalım denilen günleri aklıma getirdi. şereflikoçhisar yine hüsran yaşayacak.
the citizen
araştırılsın.. üniversite yönetimi belediye kaymakamlık, esnaflar ve ilçemin ileri gelenleri konu hakkındaki görüşlerini bildirsin..kararları olumlu ise olsun.. ya da sonsuza kadar sussun..
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]