24 Ocak 2018, 12:57 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

Zamanın izinde : 2

Zamanın izinde : 2

Zamanın izinde : 2...


Geldiğim  kahvehanede, önündeki  yerel gazetelere bakıp konuşan masa dostlarıma, dinlediklerimden aldığım durumları açıklamak istedim. Okurken onlara, dinlediler:

a) Ayda birgün belediye meclisi toplanır, ya yirmi dakika, ya yarım saat veya bir saat sürer, bilgiler de yerel gazetelerimizde bildirilir. Halkımızın yüzde kaçı bu toplantıların DEĞERLİ veya YETERLİ olduğunda hem fikirdir? ARAŞTIRILMALIDIR!

b-) İlçemde son on, onbeş yıldır bir belediyenin olmadığı söylemler arasındadır, zira yapılması gereken rutin işleri HİZMET sayan bir yönetim algısı bulunduğu (aynen 120 milyon TL.hizmet verdim diyen B.Ş.belediye eski başkanı gibi davranıldığı) malumumuzdur. Hizmetlerin gerçerlik, verimlilik durumları , ARAŞTIRILMALIDIR!

c-) İlçemizde yapılan komple su tesisi su depoları yapıldı, her daim su borularının patlamaları, musluklardan pis su akıntıları, depolardan bırakılan FAZLA SUYUN TAHRİBATI,  sokaklara, caddelere boydan boya çamur, çer çöp yığınları bırakmaları, açık kanalların tıkanmasına ve kirliliğe neden olması su tesisatlarının ve depolarının sıhhat, sağlık yönü ile depoların bulunduğu dağın her tarafı köstebek galerisine dönmesi hususu ve halen devam eden doğalgaz tesisatının sağlık, sıhhat yönüyle teknik yapılanma yönü  de temel olarak ARAŞTIRILMALIDIR!

d-) İlçemizde fevkalade inşaatlar yapılmakta olup inşaat ruhsatlarının binbir kırtasiyecilik ve merasimlere baliğ olduğu, inşaatların cadde, sokak güzergâhlarında binaların konuşlanmasında  çaprazlıklar oluştuğu, binaların aynı sınır çizgisinde olmadığı ve girintili- çıkıntılı, bazen içe, bazen dışa olduğu, aynı cadde üzerinde bazısının 5-6 katlı, bazısının 3-4 katlı olduğu görülmektedir. İlçe belediye fen elemanlarınca TEMELVİZE konusu esas alınarak kontrol edilmesi ve bundan sonra düzgün olarak inşa edilmesi hususu gerekirken, buna uyulmadığı anlaşılmakla bütün bunlar da ARAŞTIRILMALIDIR!

e-) Yerel gazetelerimiz, belediyenin çarşı esnafının kaldırımı kullanmaması için gereken tedbirlerin alınacağını, seçilen parti başkanlarının çalışmalarının merak edildiğini, bazı birimlerce toplantıların da yapıldığını, Şereflikoçhisar’da Komşu Tabağı Günü öneminin belirtildiği gibi haberler de içermiştir.

Yerel gazetelere ilçemizle ilgili bizlerin de bilgiler vermemiz dileğimdir. Şereflikoçhisar ilçemizin durumu hakkında bilgi almak ve yapılanların içeriğinin açıklığa çıkarılması için, 2016 yılında iki defa Büyükşehir belediye bşk.lığına, meclisine sunulmak üzere yazı yazdım. Cevaplarında oy potansiyeline göre hizmet verileceği açıkça vurgulanmıştır

Masadakilere okuduğum notları ve konuşmaları umuma bildirmek istedim.  Yerel yayınlarımızdan da tüm halkın bu ve buna benzer durumları ve meclis oturumlarını takip etmeleri ve önergeleri her zaman beklenir. Arzolunur.

  25 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1308 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü
Topakkaya OKLARI 3 Topakkaya OKLARI 3
İnsanın bir şeyler yazıp halkına iletilmesi, buna kıymet biçip basımında emeği olanları...

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para