24 Ocak 2018, 12:52 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

işlerine gelmez!

işlerine gelmez!

işlerine gelmez!...


İnsanlar arasındaki ilişkilerin iyi ahlak ve temiz niyet zemini üzerine inşa edilmesi ve yer yüzünde hakka dayalı bir düzenin hakimiyetinin sağlanması noktasında; basın-yayın kuruluşları aracılığıyla sunulacak eğitici-öğretici ve teşvik edici yayınlar ve programlar doğrudur, normaldir ve günümüzde de son derece GEREKLİDİR!

Şimdi bu cümleden hareketle insani gelişime ve şuurlu bir toplum yapısının oluşumuna faydalı yönde hiçbir katkısı olmayan zırva niteliğindeki medya sunumlarına gelecek olursak.

Medyanın cilalama ve boyalama operasyonundan geçirilmiş ve piyasada meşhur hale getirilmiş olup adı dizi oyuncusu vesaire olanlardan herhangi birisine:

“Sizin yaptığınız hal ve hareketlerin, dizi veya başka türlü çekimlerde söylediğiniz sözlerin ve sergilediğiniz davranışların; insani gelişime ve bilinçli bir toplum yapısının oluşumuna eğitici yönde en ufak bir katkısı yok. Ve açıkça görülmektedir ki sizin dizilerde yaptığınız birtakım hareketler, gayrimeşru ilişkileri özendirici ve kültürel değerleri yozlaştırıcı niteliktedir. Ama sizin bu yaptığınız faydasız hareketlere ve ahlaki tahribatlara rağmen rol aldığınız dizinin sadece bir bölümü için kazandığınız para, omzunun gücüyle geçinen bir işçinin bir yılda kazandığı paradan çok çok fazladır. Bunları insani-ahlaki ve adil buluyor musunuz?” şeklinde bir soru sorulsa, zannediyorum ki böylesi bir soru muhatabının işine gelmez ve karşılığında ya saçma sapan bir cevap alınır ya da ukalaca bir tavır takınılır!

Öbür taraftan özelliklede büyük takımlarda oynayan futbolcu adı altındaki topçulardan herhangi birisine:

“Sizin sadece bir maçta ve 90 dakikada kazandığınız para, bileğinin-omzunun gücüyle geçinen bir işçinin yıl boyunca kazandığı toplam paradan çok çok fazladır. Ve sizin plastik bir top parçası etrafında koşuşturmanızın, üretime ve insanlara faydalı yönde bir yapının meydana gelmesine en ufak bir katkısı yok. Sizin bir takımdan başka bir takıma transfer olmanız dahi medya vasıtasıyla asıl gündemi işgal edercesine piyasaya sunuluyor. Ve 1. Lig -2. Liglerde oynayan sizlerin askerlikleri 38 yaşına  kadar tecil edilebiliyor. Halbuki sizin plastik topunuz, bir doktorun-mimarın-mühendisin-öğretmenin veya başka meslek sahibinin mesleğinden daha değerli değil. Bunları insani-ahlaki ve adil buluyor musunuz?” şeklinde bir soru sorulsa, elbette böylesi bir soruda muhatabının işine gelmez ve karşılığında da zannederim ki top gibi yuvarlak bir cevap alınır!

NOT: Silahlı terör örgütlerinin inlerine girmek ne kadar önemliyse, özelliklede gayriahlakiliklerin yaygınlaşmasında rol alan medya terörünün militanlarının inlerine girmekte o kadar önemlidir diye düşünüyorum!


   25 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1453 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para