17 Ocak 2018, 14:32 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Ağaç ve Madeni İşler Odası'nın Genel Kurulu yapıldı

Ağaç ve Madeni İşler Odası'nın Genel Kurulu yapıldı

Ağaç ve Madeni İşler Sanatkarlar Odası Genel Kurul toplantısı yapıldı...


Ağaç ve Madeni İşler Sanatkarlar Odası Genel Kurul toplantısı yapıldı.

SANAYİ ESNAFI ALİ CAVİT AKTAY İLE DEVAM DEDİ

Ağaç ve Madeni İşleri Sanatkarları Esnaf Odası’nın Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonucunda mevcut Başkan Ali Cavit Aktay güven tazeleyerek tekrar seçildi.

Kongrede ilk olarak Divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına Mehmet Çetin, Başkan Vekilliğine Hayrullah Yıldırım, Katip Üyelerine ise Ümit Kıyalı, Mustafa Dinç ve Murat Dayanç seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasına müteakip Başkanlık divanına tutanakları imzalama yetkisi verildi.

2014-2015-2016-2017 yıllarına ait Yönetim Kurulu Faaliyet raporu, denetim kurulu raporu, bilanço, gelir ve gider hesaplarının Tamer Çetin tarafından ayrı ayrı okunmasından sonra bu raporların ayrı ayrı ibrası yapıldı ve raporlar oybirliğiyle kabul edildi.

Yeni dönem çalışma programı ile bu program içinde yer alacak olan eğitim, teorik ve pratik kurs proğramları ve tahmini bütçe görüşüldü. Belirlenen tahmini bütçe de 36 bin 500 lira olarak oybirliyle kabul edildi.

Aylık ücretlerin, huzur haklarının, yolluk ve konaklama ücretlerinin de tespit edilmesinden sonra kuruluş amacını gerçekleştirmeye yönelik gayrimenkul ve her türlü taşıt alım ve satımına gayrimenkul karşılığında ödünç para alınması hususunda yönetim kuruluna yetki oybirliğiyle verildi.

Kurulmuş veya kurulacak şirketlere ve kooperatiflere iştirak etmek, amaçlarına uygun olarak eğitim ve öğretim kurumları kurmak üzere vakıf kurmaya karar ve bu konudaki işlemleri yürütmek üzere yönetim kuruluna yetki oybirliğiyle verildi.

ESNAFLAR BİRLİK VE BERABER OLMALI
Dilek ve temenniler kısmında Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin; “Bu bölümde ben sizlere bir konuyu iletmek istiyorum. Gelin hep birlikte Alışverişlerimizi Şereflikoçhisarımızın yerel esnaflarından yapalım. Sanayicilerimiz sanayiden, diğer esnaflarımızda ilçedeki esnaflardan alışveriş yapsın. O zaman daha iyi oluruz. Ve Şereflikoçhisar o zaman kendi kendine yeter diye düşünüyorum”dedi.

Kongreye katılan sanayi esnaflarından biri; “İlçemiz halkı araçlarının camlarına Aksaraylı esnafların reklamlarını yapıştırarak reklam yapıyor. Bunun önüne geçemez miyiz?” diye soru sorarken,
Başka bir sanayi esnafı da; “Siz birim Başkanı olarak vatandaşın ilçe dışına gitmemesi için neler yapıyorsunuz?”diye sordu.

Birim Başkanları olarak siz vatandaşın, esnafın dışarı kaçmaması için ne gibi tedbir aldınız?
Mehmet Çetin de; “Vatandaş araçlarının camına reklam yapıştırıyorsa biz ona karışamayız. Ama önümüzdeki toplantılarda değerlendirelim bu konuyu.

Biz tedbir alamayız. Ona esnaf tedbir alır. Esnaf kendi işyerini yenileyecek. Tedbirini o şekilde alacak. Müşterinin kaçmamasını sağlayacak. Birim olarak biz bu şekilde öneriyoruz. Başkasına sen gitme, alışveriş yapma oralarda deme şansımız yok. Şereflikoçhisar büyürse hepimiz büyürüz” şeklinde konuştu.

Soruyu soran esnaf tekrardan söz alarak; “Biz de elimizden geldiğince yenilemeye çalışıyoruz. Ama sanayi esnafının hiçbiri gidip alışverişini yapmaz. Çarşı esnafında da çok gevşeklik görüyoruz. Burada birlik ve beraber olmamız lazım”dedi.

Konuşmalardan sonra seçimin hayırlı olsun temennisinde bulunan Mehmet Çetin, seçime geçirileceğini belirtti.

Seçim sonucunda mevcut Başkan Ali Cavit Aktay, tekrar seçildi. Yönetim Kurulu Üyeleri de şu isimlerden oluştu:

Asil Üyeler; Ali Kabay, Nafi Çavuş, Özcan Candan, Mesut Korkmaz, Ramazan Öngüç ve Atila Koçoğlu. Denetim Kurulu; İzzet Atasoy, Hakan Solmaz ve Volkan Andaç.


  18 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1485 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para