17 Ocak 2018, 14:20 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Gıda İşletmeleri denetleniyor

Gıda İşletmeleri denetleniyor

Okul kantinleri ve Eğitim kurumlarındaki Gıda işletmeleri denetleniyor....


Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğiyle İlçedeki Okul kantinleri ile Kurumlardaki gıda işletmeleri denetleniyor.

Kaymakam Sedat Yıldırım’ın onayı ile İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, TSM ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü temsilcilerinden oluşan İlçe Denetim Ekibi kuruldu.

İlçe Denetim Ekibinde; “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürü Murat Turan, Toplum Sağlık Merkezinden Fatih Güler ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Gıda Teknikeri Suna Kocabaş” yer aldı.

Kurulan İlçe denetim ekibi yaptıkları denetim sırasında; Yemekhane, kantin, Kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinin kontrol ve denetimlerini yaparken denetimler sırasında; Kıyafetlerin uygun olup olmadığına, Eğitim Kurumlarında Satışı Uygun Olmayan Gıda ve İçecekler, tüm çikolata türleri, ayrı satılan veya ürünlere eklenmiş, damla çikolata, sürülebilir çikolata, ve çikolata kaplanmış olanlar dahil, gofretler, sade dolgulu, kaplamalı vb. çikolata türlerinin satışına, yetersiz ve dengesiz beslenmeye neden olabilecek gıda maddelerinin tüketimini özendirici her türlü reklam, promosyon ve tanıtım amaçlı afiş, poster ve broşür vb. reklam tanıtım afişlerine ve hijyene baktıkları kaydedildi.

Denetimlerin belirli aralıklarda yapıldığı belirtilirken şuana kadar yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuz durumla karşılanmadığı belirtildi.  18 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1176 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]