17 Ocak 2018, 14:11 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

5 Okulumuz ödüllendirildi

5 Okulumuz ödüllendirildi

5 Okul Beyaz Bayrak aldı
Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında “Beyaz Bayrak” işbirliği protokolü kapsamında, ilçemizden 5 okulumuz Beyaz Bayrak aldı.

2016 – 2017 yılı Eğitim – Öğretim döneminde “Beyaz Bayrak” Projesine katılan Okullar, sertifika ve bayrak ödüllerini, Salı Günü saat 10.00’da Ankara’da Batıkent Sınav Kolejinde düzenlenen törenle aldılar.

İlçemizden daha önceden de beyaz bayrak ödülünü alan TOKİ Gülbahçesi Anaokulu ile Abdülbaki Ünlü İmam Hatip Ortaokulu ve ilk defa beyaz bayrak ödülünü alan Anadolu Lisesi, Şehit Sercan Bulak İmam Hatip Ortaokulu ile Halk Eğitim Merkezi törene katılarak, ödüllerini aldılar.

“Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan Okullara; okul sağlığını ve temizliğini simgeleyen “Sertifika”, Milli Eğitim Bakanlığınca “Beyaz Bayrak”  ve Sağlık Bakanlığınca “Pirinç Levha”  verilirken bunların 3 yıl geçerli olduğu belirtildi.

2006 yılından bu yana uygulanan bu protokolün; Okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesinin amaçlandığı belirtildi.


   18 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1358 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]