11 Ocak 2018, 15:16 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Sayın Erdoğan'ı gördüm

Sayın Erdoğan'ı gördüm

Sayın Erdoğan'ı gördüm...


Büroda olduğum zamanlar sabahtan akşama TV kanallarını gezer, haberleri izlerim. Eğer o gün Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir proğramı varsa yaptığı konuşmalar farklı kanallarda onlarca kez yayınlanır, ben de Sayın Erdoğan’ı ekranlardan izlemek durumunda kalırım.

Bu nedenle midir nedir? Geçtiğimiz hafta içinde Sayın Erdoğan’ı rüyamda gördüm. Tuz Gölü’nün üzerinde geziyor, sohbet ediyoruz. Karşımdaki Erdoğan ne bağırıp çağırıyor, ne hakaretler edip, meydan okuyor. Sakin ve yumuşak bir sesle bir şeyler anlatıyor.

Acaba diyorum; dava konusu olan yeni tuz alanları ile ilgili bir müjde mi verecek?

Rüyada Cumhurbaşkanını görmek ne anlama gelir? Diye rüya tabirlerine bakıyorum, yorum şöyle:
Rüyada cumhurbaşkanı görmek görülebilecek en güzel rüyalardan biridir, en güzel ve en müjdeli haberlerin alınacağına delalet eden bir rüyadır. Rüyada cumhurbaşkanı gören kişi hayatı boyunca üzüntü, dert, keder yaşamaz, yokluğa, kıtlığa, hastalığa düşmez, hayatı huzurlu ve keyifli geçer. Rüya sahibinin hayatı başarılar ve zaferlerle dolu olacak, tüm hayalleri gerçekleşecek, bir kişinin hayatta gelebileceği en üst noktaya gelecek demektir. Eğer bir kişi rüyasında cumhurbaşkanını morali bozuk, yüzü asık görürse bu dinde fesatlığa delalet eder. Eğer cumhurbaşkanı keyifli ve mutluysa Allah katında makbul kimse sayılmaya, zenginliğin artmasına ve işlerin yoluna girmesine delalettir.

Rüyamda Sayın Erdoğan ile Tuz Gölü’nün üzerinde top oynamaya başlıyoruz. Ama nedense Cumhurbaşkanı topa fazla girmiyor, daha çok saha içindeki oyunu izliyor ve oyunculara talimatlar yağdırıyor.

Oyun esnasında onsekizin hemen önünde yandan güzel bir pas geliyor, ben topa müdahale edemiyorum ve yüzde yüzlük bir golü kaçırıyorum.

Cumhurbaşkanı ile rüyada top oynamak ne anlama geliyor? Rüya tabirlerinde bu durum şöyle yorumlanıyor:

Rüyada cumhurbaşkanıyla top oynamak iyiliklerin mahvına delâlet eder. Bazı rüya yorumcularına göre de liyakat sahibi olduğunuz takdirde hükümet işinde yönetici olacağınıza, gurbetteyseniz vatanınıza döneceğinize, bekarsanız evleneceğinize, çocuk bekliyorsanız erkek çocuğunuzun olacağına işarettir.

Bir ara Tuz Gölü’nün üzerinde oturmuşuz, yemek yiyeceğiz. Ortada üç kase çorba var. Sayın Erdoğan birini kendi alıyor, birini bana uzatıyor ve ‘ben çorbayı soğuk içerim’ diyerek buz niyetine bir parça tuzu çorbasının içine atıyor.

Ben; ‘çorbayı sıcak içmeyi severim’ dememe karşın, benim kaseye de bir parça buz atıyor, ekmeksiz kaşıklamaya başlıyoruz.

Sayın Erdoğan çorbasını bitiriyor, benim kaseye uzanıyor, ben geri çekince de hemen yandaki üçüncü kaseyi alıp, o’nu da içiyor.

Bu ne anlama gelebilir? Acaba 2018 yılı için memura, işçiye, emekliye yapılan zam ile ancak bir tabak çorba içilebilir anlamında mı? Kendisi iki kaseyi içerken, benimkine de el uzatması, bizlere yaptığı maaş artışını, zamlarla geri alacağına işaret sayılabilir mi?

Çorbayı ekmeksiz içtiğimize göre 2018’de de en büyük telaşın aş-ekmek peşinde koşmak olacağına mı?

İşin içinden çıkamayınca yine rüya tabirlerine baktım. Cumhurbaşkanı ile yemek yemeyi şöyle yorumluyorlar:

Rüyada Cumhurbaşkanı ile yemek yediğini görmek, iyi bir isimle anılmaya ve şöhrete işaret eder. Bazı tabircilerde Cumhurbaşkanı ile rüyada yemek yemeyi mal ve miras olarak yorumlamışlardır.

Rüyada Cumhurbaşkanı ile beraber yemek yediğini görmek, izzet ve şerefe, kurtuluş ve zafere, kudret ve kuvvete delâlet eder. Çünkü Cumhurbaşkanı devlet demektir.

Bir kimsenin Rüyada Cumhurbaşkanı ile yemek yediğini görmesi, yediği yemek miktarı kurtuluş ve zafere ermeye ve şereflenmeye işarettir.

“Hayırdır inşallah” diyor, rüyada da olsa Sayın Cumhurbaşkanımızı görmekten mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.


  11 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1588 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


The Citizen
Kaleminize sağlık..
Allah rüyamda dahi görmemi nasip eylemesin. onun bagirmasi kendinden nefret ettirdi Ayni eski almanyada kiler gibi bagiriyor.
Günay doğan
Bende rüyamda gördüm öyle korktum ki Anne diye bağırarak uyandım,bakışları çok korkunçtu
....
bu habermi şimdi!
Kamil SÖNMEZ
Cumhurbaşkanını rüyanda görmüşsün herhalde üstün (...) açık kalmış biri üstünü örtmüş ve uyarmışsın ondan sonra başlamışın yoruma HAYIRLI İŞLER,
Rüya yorumlarına iyi sahip ÇIK herkese rüyada Cumhurbaşkanını görmek nasip olmaz.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.110 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para