10 Ocak 2018, 15:09 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hasta çocuklar mağdur oldu

Hasta çocuklar mağdur oldu

Raporlu doktor gelmeyince Hasta çocuklar mağdur oldu...
Raporlu doktor gelmeyince Hasta çocuklar mağdur oldu.

İlçemiz Devlet Hastanesinde, çocuk doktorunun rapor alması nedeniyle muayene olmak isteyerek kaydını yaptıran 30 çocuk mağdur oldu.

Hastanedeki bazı birimlere uzman doktor atanmadığı için Ankara’dan geçici olarak doktorlar gelmektedir.

Doktorlar ilçemize geçici olarak geldikleri için hastalar da çoğu zaman mağdur oluyor.
Bunun en son örneği de Cuma günü ilçemizde yaşandı.

Konuyla ilgili olarak gazetemize gelen telefonları dikkate alarak hastaneye giden muhabirimize çocukların aileleri tarafından; Cuma günü geçici olarak Ankara’dan gelmesi beklenilen ancak daha sonra saat 10.00 gibi rapor alarak gelmediği öğrenilen doktorun, o gün hastaneye muayene olmak için kayıt yaptıran 30 çocuğu mağdur ettiği ifade edildi.

O gün çocukların aileleri, “saat 10.00’a kadar neden hastane yönetiminin haberi olmuyor doktorun gelip gelmeyeceğinden? Bu nasıl hastane? Doktorsuz hastane mi olur? Hastanemiz var ama önemli olan doktorun olması!” şeklinde söylenerek kimi hastalar hastanenin aciline gitti, kimi hastalar Pazartesi gününü bekledi, kimi hastalar da Aksaray ve Ankara gibi şehir dışındaki hastanelere gitti.

5 DOKTOR GEÇİCİ OLARAK GELİYOR
Hastanemize; Göz Doktoru, Çocuk Doktoru, Nöroloji, Fizik Tedavi Uzmanı ve Kardoloji Doktoru olmak üzere toplam 5 doktor, Ankara’dan geçici olarak geliyor.

O gün nasıl Çocuk Doktoru gelmediği için 30 çocuk mağdur olmuşsa! yarın ya da diğer günlerde de çocukların mağdur olma ihtimali aşikar.

Ve nasıl ki çocuklar mağdur oluyorsa diğer birimlerin doktorları da geçici olarak geldikleri için vatandaşların da mağdur olma ihtimali yüksek.

ACABA DOKTOR SIKINTISI NE ZAMAN GİDERİLECEK?
Yıllardır ilçemizin en önemli sıkıntısıdır doktorsuzluk.

Nedendir! bilinmez ama ataması yapılan bazı doktorlar, ilçemiz devlet hastanesinde göreve başladıktan birkaç ay sonra ya eş nedeniyle tayin isteyip hastaneden ayrılırlar ya da İlçemizi beğenmeyerek hiç gelmeden (torpille) atama yerini değiştirirler veyahut ilçemizin Ankara’ya çok uzak olmasını bahane ederek hastanede hiç göreve başlamadan bulunduğu hastanelerde görevlerine devam ederler.

Bu durum günümüze kadar böyle geldi, böyle gidiyor. Ve halkımız tarafından da sürekli olarak “Acaba hastanemizdeki doktor sıkıntısı ne zaman giderilecek?” diye de kafalarında sorular eksik olmuyor.

TEK ÇÖZÜM ZORUNLU HİZMET BÖLGESİ
İlçemizin Doktor sıkıntısının giderilmesi için tek çözüm yolunun, hastanemizin “Zorunlu Hizmet Bölgesi” olması gerektiği belirtiliyor.

Bu konu üzerinde; hastane yetkilileri, İlçemiz kaymakamı, Belediye Başkanı,  İlçe Başkanı, hastanenin bağlı olduğu yerlerin yetkilileri hatta milletvekilleri ve bakanların çalıştıkları belirtilirken şuana kadar sıkıntının çözümü noktasında bir sonuca hala ulaşılamadığı da ifade ediliyor.

ŞİKAYETLER AYYUKA ÇIKTI
Gazetemiz; hastanedeki doktor sıkıntısını sürekli dile getirdi, sıkıntı çözülene kadar da dile getirmeye devam edecek.

Şereflikoçhisar’daki hastanenin doktor sıkıntısının çözülememesi vatandaşları hep mağdur etti ve mağdur etmeye de devam ediyor.

Mağdur olan ilçe halkının doktorsuzluk nedeniyle dile getirdikleri şikayetleri ayyuka çıkarken; “Şereflikoçhisar’daki doktor sıkıntısı, Ankara’nın ilçesine yakışır mı? Sıkıntımız ne zaman çözüme kavuşacak?” şeklindeki sorularla, halkımız artık seslerini yetkililere duyurmak istiyor. 


  11 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 433 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


ASD
HASTANE Mİ ?? :) SAĞLIK OCAĞIMI :)).ACI AMA GERÇEK.YAZIK İLÇEMİN (YAKIN ZAMANDA KASABAMIN !!) HALİNE.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Tekin İnşaat

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan haber mat