10 Ocak 2018, 15:06 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Bireysel Sulama ekipman desteklemesi

Bireysel Sulama ekipman desteklemesi

Bireysel Sulama ekipman desteklemeleri ile ilgili toplantı...


Bireysel Sulama ekipman desteklemeleri ile ilgili toplantı.

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ziraat Odası Başkanlığı tarafından çiftçilere yönelik bireysel sulama ekipman destekleme ile ilgili toplantı yapıldı.

Bu yıl ikincisi yapılan Bireysel Sulama ekipman desteklemeleri ile ilgili bilgileri; Ankara İl Tarım Müdürlüğü’nde görevli Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Ziraat Mühendisi Mehmet Dehşet tarafından verildi.

Toplantının sabah 11.00 gibi yapılacağa duyurulmasına rağmen İl Müdürlüğünden gelen ekibin yoğun çalışmalarından dolayı toplantı saat 13.00 gibi yapıldı.

Tarım Bakanlığının bu yıl sulanabilir araziyi artırmayı amaçladıkları için söz konusu projenin Ankara genelinde geçen yıl toplam 70 kişinin faydalandığını bu yılki hedefin 500 çiftçi olması için mücadele edilmeye başlandığı ifade edildi.

Hedef büyük olduğu için ilçemizde ne kadar çok müracaat olursa hepsinin kabul olma ihtimalinin olacağı kaydedildi.

Geçen yıl ilçemizden bu desteklemeden yaklaşık 30 kişinin faydalandığını, bu yıl bu sayının artırılmak istendiği belirtildi.

Toplantıda, çiftçilere destekleme ile ilgili bir takım değişiklik olduğu belirterek bu yılki desteklemede proje bedelinin olduğu ifade edildi.

Desteklemeden ÇKS’de kayıtlı olanların faydalanacağa ve boru fiyatında %50’sini devletin vereceği belirtildi.

Bireysel Sulama ekipman desteklemeleri müracaatı 1 Ocak’ta başladığı 1 Mart’ta son bulacağa ve müracaatların İl Müdürlüklerine yapılacağa belirtilirken ilçemizde geçen yıl destekten faydalanan 30 kişiyi 70-80 kişiye çıkarılmak istenildiği kaydedildi.

Bireysel Sulama ekipman desteklerinden faydalanan çiftçilerin ayrıca ÇATAK’dan da (Çevre Amaçlı Tarım Arazilerini Koruma Programı) faydalanarak destek alabileceklerini özellikle vurgulayan Ziraat Mühendisi Mehmet Dehşet, çiftçilere gerekli konular hakkında bilgi verdikten sonra çiftçilerin soruları ile toplantıyı sonlandırdı.


  11 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1441 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para