10 Ocak 2018, 14:59 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Gazeteciler Günü kutlandı

Gazeteciler Günü kutlandı

Uğur Atılgan Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı...
Uğur Atılgan Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan, İlçemizde faaliyet gösteren yerel gazetecilerin günlerini kutladı.

Yaş pastayla kutlayan Uğur Atılgan, günün anlamı ile ilgili olarak duygu ve düşüncelerini belirten bir açıklama yaptı. Atılgan’ın açıklaması şöyle;

“Halkın tarafsız, eksiksiz ve doğru haber akışıyla bilgilendirilmesi, demokratik ve şeffaf toplum olmanın öncelikli şartlarından biridir. Günümüzde iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra medyanın da faaliyet ve etki alanını genişletmiş, kamuoyunun bilgilenme imkanlarının artmasını beraberinde getirmiştir.

Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir.

İlçemizde bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele hiç kuşkusuz takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle, basın ahlakı ve meslek ilkelerine bağlı kalarak ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım.”

Türk Eğitim Sen’in mesajı
Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcisi Levent Açıkel de Gazeteciler Gününü kutlayarak; “Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, ideal manada haberin doğrusunun insanlara ulaşmasını sağlamak gibi çok anlamlı bir misyonu içermektedir. Bu nedenle ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan siz değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”dedi.


   11 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1060 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]