10 Ocak 2018, 13:37 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Tepkimizi ve önerimizi verebilmeliyiz!

Tepkimizi ve önerimizi verebilmeliyiz!

Tepkimizi ve önerimizi verebilmeliyiz!...


   Haksız ve adaletsiz uygulamalara karşı bizlere hizmet etmekle yükümlü siyasilere ve ilgililere gerektiği yerde tepkimizi verebilmeli ve önerimizi sunabilmeliyiz düşüncesinde ve inancındayım.
  
  Böyle olduğu ve toplumun büyük kesimi tarafından gereken yerde milli şuur istikametinde ortak aklın ürünü bir tepki ortaya koyulduğu zaman, bu elbette adaletsiz ve haksız uygulamaları olan kişilere de FREN ETKİSİ YAPACAKTIR!

   Zaman zaman kendi kendime düşünmüşümdür, zamanın Alman halkı açısından adaletsizliğe ve zulme karşı duruş sergileme bilinci ve tavrı güçlü bir seviyede olsaydı, acaba Hitler gibi bir psikopat manyak ve diktatör doğar mıydı veya doğabilir miydi?!

   Veya milli şuur istikametinde adaletsizliklere ve haksızlıklara karşı güçlü bir duruş sergileme bilincinin hakim seviyede olduğu toplumlar içerisinde Hitler ya da farklı adlar altındaki diktatörler, alan kazanabilirler miydi?

  “Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın” “Falan siyasi kişiliğin ya da kişiliklerin sayesinde ben iş-ihale almışsam veya benim oğlum-kızım işe girmişse sıkıntı yoktur gerisi beni ilgilendirmez” türünden düşünceler arızalıdır, sakattır ve hastalıklıdır!

   Netice itibariyle zulmün baş gösterememesiyle birlikte adil bir düzenin inşası ve hakimiyeti yolunda gereken milli duruş sergilenebilmelidir. Hatta ve hatta birtakım ülkesel ve şehirsel hizmetlerin gerçekleştirilmesi noktasında da gereken önerilerde bulunulabilmelidir.

   Son noktayı koymadan önce ilçemiz Ali Babacan Caddesi ve civarında, yaz aylarında daha da artan araç park sorununun çözümüne dair 04.01.2018 tarihinde yayınlanan yazımdan bir gün önce yani 03.01.2018 tarihinde, -ilgilenilir mi orasını bilemem-  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa TUNA’NIN şahsına hitaben konuyla ilgili yazdığım bir mektubu iletilmesi için ilçemiz PTT’sine verdiğimi belirtmek isterim.


  11 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1421 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]